Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E.G.-je to red-orange?

Ahojte.Pred dvoma rokmi som kupoval mladý pár elaphe guttata.Mali to byť red-orange.Keď som sa pozeral na fotky na internete,väčšinou nemali okolo sediel biele šupiny,ale tie moje trošku majú.Poprosil by som vás,či by ste vedeli určiť či to je red-orange alebo iba amelano.

samec
[http://i198.photobucket.com/albums/aa59/wisper93/1 0.jpg]

samica
[http://i198.photobucket.com/albums/aa59/wisper93/0 1.jpg]

Mám samici E.g.red orange a také nemá moc bílých šupin kolem sedel. Více bílé barvy kolem sedel by mohli mít E.g. red orange oketee. Red orange má spíše víc červené barvy (i mezi sedly) a je tmavší. Aspoň ta moje. Možná trochu zkresluje ta fotka, je hodně osvícená.
Podle fotky si nejsem jista, spíš bych se přiklonila k amelano. ;-)

Ja som pred par rokmi zhanala red-orange, lebo som to niekde videla na internete a pacli sa mi viac ako klasicke amelano. No vacvsina chovatelov mi napisala, ze oznacenie red-orange oficialne ani neexistuje, ze je to iba oznacenie niektorych chovatelov, ktori si tak pomenovali svoje zvierata, ktore maju jemny alebo ziadny biely lem. Tym red-orangom zodpovedaju sunglow, to uz je vseobecne uznavane oznacenie:-)