Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stále zalezlá v hlíně

Ahoj mám Elaphe g. butter samičku 4měsíce starou cca 50 cm,terárko 80x40x40 a svítím žárovkou 40 od 8 ráno 2 hod.svítím půl hodiny ne do 8 do večera a užovka je celý den zalezlá v hlíně a nevylézá až tak o půlnoci na chviličku. nevim jestli jí je zima nebo teplo.nejdřív jsem si myslela že se bojí a potřebuje se aklimatizovat ale už je to měsíc co jí mám a pořád je to stejný.tak poraďte v čem může být problém, teplotu by měla mít v pořádku a vlhkost také. hledala jsem v jiných vláknech ale stejný dotaz jsem nenašla.jsem začátečník tak se příp. omlouvám za hloupý dotaz díky moc za odpovědi

No to zahrabávání si myslím že je v pořádku, hadi to dost často dělají, mají to jako úkryt. pokud nemáš jinej úkryt v terárku tak se tam bude asi zahrabávat pořád. Takže to je myslím v pohodě a někteří hadi potřebují na aklimatizaci i víc času než měsíc.
Akorát sem se chtěl zeptat na to tvoje svícení jako ty po dvou hodinách vypínáš na půl hodiy světlo???!!!::)
To sem ještě neslyšel. dyť v přírodě taky nikdo nezhasíná na půl hoďky slunko.
Možná sem to špatně pochopil tak se omlouvám:-)

vlhkost 50 je dobrá (pokud je to měřeno digitálem a né ručičkovým měřákem). A to svícení je hloupost. má se svítit nepřetržitě po dobu cca 12 hod denně. Pokud zhášíte z důvodů přehřívání terária, tak použijte slabší žárovku... Např. 25w atd ...

A to svícení je hloupost. má se svítit nepřetržitě po dobu cca 12 hod denně

To není až zas tak pravda.Osobně jsem viděl zapojená světla přes termostat a spínala se pouze v teráriích,kde poklesla teplota.A co třeba v létě,kdy jsou dosti vysoké teploty i bez světla a chovatelé(u některých druhů to mám i já takto) mají jakákoliv světla vypnutá,aby se terária nepřehřívala.V tu dobu hadi taky nemají noc a nevadí jim to;-).