Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mastomyš pohlaví

Dobry den,mám doma nějaké mastomyši a potřeboval bych určit u nich pohlaví.Máte někdo fígl jak na to?Mě se zdají všechny stejné a to mám odchovy.Prostě to nejde rozeznat tak jednoduše jako u myší a potkanů.děkuji za radu.

loading...

Taková rada co platí pro všechny hlodavce, potažmo naprostou většinu savců, samci mají mezi pohlavním orgánem a konečníkem mnohem větší mezeru než samice (ty jej mají téměř vedle sebe), takhle se daj celkem přesně natipovat i holata, ale musíš to mít v oku. :-)

No já tě nevím. Já poznal pohlaví holat už když se narodila ještě když jsem začínal. Přišlo mi to až neskutečně lehký. A rada: U čerstvých holat (později už ne, zarostou chlupama) mají samičky jasně viditelné struky (nebo co to mají myši), prostě puntíky podél každé strany těla. A když jsou starší, samcům jdou zas vidět varlata. Je to opravdu dobře vidět a tady to co říkáš ty je zbytečně složitý a musíš si to zapamatovat :-)