Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampropeltis triangulum annulata

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, zda máte zkušenosti s tímto poddruhem korálovky sedlatá. Při hledání info na netu jsem našla, že je to klidný had, který není tolik náchylný na vypouštění sekretu při manipulaci jako ostatní korálovky.
Mám v úmyslu si pořídit nějaký menší a klidnější druh korálovky.
Předem dík.

Nikdo nic? Tak rozšířím svůj dotaz. Momentálně se rozhoduji mezi L. mexicana, L.t. annulata a L.t. syspila. Zkušenosti mám jenom s ještěry, byl by to můj první had. Terárko mám 60x35x40 cm. Takže který druh byste mi doporučili?
Předem díkuji za rady.

Dobré odpoledne. Abych nějak zakončila toto vlákno, tak to nakonec vyhrála L.t. syspila. Mám ji přes měsíc. Žere bez problémů, jen je pořád zalezlá v úkrytu. Vyleze až po tmě, ale když zjistí, že se na ni někdo dívá, okamžitě se schová. Nechci ji stresovat taháním z úkrytu, tak s ní nijak nemanipuluji. Tak snad jí to časem přejde, abych se na ni mohla aspoň podívat.
Na večerní pozorování používám tolik zatracovanou 15W žárovku night glo.