Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cerastes cerastes

zdravim,potřeboval bych poradit,jak je to s příjímáním potravy těchto hádků,chovám asi tří-měsíční mlaďata.První dva měsíce jsem je krmil násilně myšími ocásky-bez problému.Nyní se jim snažím předkládat živá holata,ale vždy je jen usmrtí a odmítnou.Někde jsem četl že přijímají potravu dost nepravidelně,tak nevím jestli mám opět začít rozkrmovat.Moc děkuji
Změna předmětu, původně: cerastes cerastes (halapremek)

Já si myslím že; jak dlouho budeš mláďata rozkrmovat je jen otázkou štěstí na jedince (možná bude mít nějaký vliv genetika - jak moc jsou po rodičích zafiksovány na určitou kořist). Každopádně, to že už holata alespoň usmrtí, dává naději že se můžou brzo chytnout.
Já mám v současnosti 5 kusů (1,2 NZ:10/2007 rohaté formy + 0,2 NZ:10/2007 nepříbuzné bezrohé formy. A dosud se bohužel chytnul na myšata jen 1,1 rohaté formy. Ostatní 3 kusy zatím samostatně nežerou.
Před X lety jsem měl 4 mláďata z odchovu, a 3 začala žrát už do třetího měsíce, ale poslední čtvrtý kus začal žrát až ve dvou letech!

Pokud se je už podaří rozkrmit, tak už s nima není při klasických podmínkách chovu obvykle vůbec žádný problém. Jejich velký plus je, že to jsou hodně tvrdá zvířata, která vydrží poměrně dlouho bez vody (samosebou že jí mají stále čerstvou v misce, ale za X let co je chovám jsem přistihl jen 1x pít jedinou samici) a teplotně jsou až neuvěřitelně odolná. V nejteplejších letních dnech jsem je sledoval vyhřívat se pod žárovkou kde jsem naměřil telotu 38°C! Jsou prostě super!

...ikdyž je odchovů NZ málo jsou poměrně dostupný, barevností a kresbou nevynikají, a hlavně je to jako s ostatními druhy jedáků. Když se už konečně zadaří nějaký ten odchov, potencionálních zájemců je málo.
PS: Začátkem února byla nabízena mláďata na ifauně ( aspidelaps@seznam.cz )