Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se žabkama

Zdravim od konce minuleho roku mam páreček phyllobates vittatus (stejny původ) a trojici Rosniček včelích ( Phrynohyas resinifictrix) dvě od jednoho chovatele a třetí od jineho. Ale v posledni době mam problem, že ta rosnička co jsem ji koupil samostatně neroste tak rychle jako ty dve jine a vypada hodne flegmaticky netušim proč??? a druhy problem ten je jeste divnejši jedna vittatuska od rana nějak blbne hned poranu jsem ji nasel v misce s vodou na zádech tak jsem ji vyndal a čekal co bude asi za 10min se vzpamatovala a vypadala normalne, ale v posledni hodine uz do ty misky s vodou vlezla potřetí pokažde si leha na zada a tak nejak divne trhave se pohybuje bál jsem se aby se neutopila tak jsem hodne vody odsal az zustala sotva vlhka ale ona tam furt leze a leha si na zada obcas se pretoci na nohy chvilku posedi a zase si lehne......? netusite nekdo co to ma být? a co muzu udelat pro tu flegnatickou rosnicku? všechno to jsou mladata vittatusky maj cca 1,5cm a rosnicky ty vetsi cca 2,5cm a ta mala sotva 1,5cm a je hubenejsi....

za 1. bych nekombinoval oba druhy v jednom terku.Ač se to třeba nezdá Phrynohyaska, je co se týká kožních toxinů, nebezpečnější než vittatuska.Takže může jít o otravu.A že je vittatuska menší nž ostatní, může znamenat to, že je to třeba samec.(možná otrávenej).Nevím co pořád máte s chovem hromady různejch druhů v jednom terárku.Není žába jako žába.....