Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates cenchria cenchria

ahoj.. chovam hroznyse duhoveho.. ona vydava divne zvuky - piska a jak kdyby pukala.. jako kdyz mate zacpany nos nebo zalehle usi a pukne vam tam tak takove zvuky.. a ma zakalene oci - nejde se svlikat - jak kdyby zakal.. chci se zeptat, jestli s tim nekdo nemate zkusenosti a neporadite co by to mohlo byt? byla jsem u 2 veterinaru.. jeden mi rekl at ji strikam rozpusteny celaskon - nepomohlo.. druhy mi na ni dal antibiotika a framykoin na oci.. pripada mi, ze piska jeste vice.. zatim to uziva druhy den... jak kdyby se to zhorsovalo.. podminky v terarku ma dobre - vlhkost jsem mela tak 40% zmenila jsem to na 80%... jedla naposledy zhruba pred tydnem...Prosim o radu.. dekuji vsem predem

no tak asi mesic.. ale tak ted jsem se divala a v tlamicce ma neco slizskeho jak hlen to vypada asi to i je.. tak nevime esli neni nachlazena... kdyz se naposledy svlikala tak ji to neslo - musel ji svlikat muj pritel.. kdy se mohla nachladit nevim.. pokud teda vůbec nachlazena je.. 2x mi zvracela ale tak to byla asi prejezena.. ted uz minule papala normalne.. dala jsem ji radsi mene ale tak pak uz dobry.. zitra pujde radsi znova k veterinari..

Výhřevnou podložku bych u cenchrie nevolil,protože vysouši rašelinu,navíc se rádi zahrabávájí a pokud topná deska se zahřívá na cca 30°C a více,tak to není příliš vhodné ...Dal bych mu tam žárovku a trošku ohlídal teplotu + vlhkost ...Teplota by sem měla pohybovat cca okolo 24-26°C a pod zdrojem cca 29-30°C ...Vlhkost bych udržoval pravidelným rosením kolem 70-80% ...

Naprostý souhlas s Filip, vlhkost je u tohoto hroznýše důležitá, svědčí mu vyšší, proto se vám také nesvlékl vcelku! Topnou desku dát pryč a dát žárovku. Já třeba rosím jednou za dva dny, ale mám v terárku oválnou hlubší misku, kde mám stále vlhký mech(může být i rašelina,ale stále vlhká) a Hroznýšovec si tam vždy sám vleze, jindy se zas pod tu misku zahrabe. On si to vlhčí místo najde sám, ale musí ho tam mít. Před svlekem doporučuju rosit i samotného hada. A co já vím, tak teplotu mají rádi taky vyšší.

[http://www.sdilej.eu/pics/950e097719792de761f53033  b085c890.JPG]
V pozadí vanička s mechem.
[http://www.sdilej.eu/pics/2b2e6e8542a100d0cf5b495e  3cd21040.JPG]

tak ma tam 22 stupnu.. podlozku ma na jedne pulce teraria, cili ma na jedne pulce teplo, na druhe zimu.. ale tak oki, dam tam tu zarovku.. jinak jaka ma byt silna? jinak ma tam lignocel, vlhkost-leju ji tam na nektere mista vodu, potom i rosim, leju tam kde je podlozka at se to odparuje aby tam mela teplo-nevim, esli to tak muze byt... ma tam taky misku s vodou... pred svlekem jsem ji taky rosila, i do vody jsme ji zkouseli davat ale dostala krec a lykla si vody tak od te doby ji uz nedavame... jinak nejsem z libereckeho kraje ale z moravskoslezskeho... svlekala se tak 2 tydny zpet, ted mi pripada takova do seda jak kdyby se mela zase coz mi pripada divne bo od te doby ani nejedla.. cetla jsem, ze hadi se casteji svlekaji kdyz maji nejake parazity nebo bakterie nebo co, tak jsem uvazovala esli to nemuze byt ono...