Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem směs pro octomilky

ahoj, vadí octomilkám, když směs začne plesnivět? dělám ji podle jednoduchého receptu, ale zatím to asi moc nefunguje-teplé mléko, vločky, banán, cukr...ale vždy to začne plesnivět a nevidím, žádné nové přírůstky octomilek, díky za rady

opravdu stačí špetka konzervantu na zavařeniny / kaufland 3,50 kč/, i tak směs na vzduchu začne plesnivět, ale po dost dlouhé době,navíc následný pohyb červů ji promíchává a plíseň se netvoří, dobré je také přidat vitamíny např. roboran H , dále droždí a želatinu nebo agar/ může být ochucená/.