Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odlupování krunýře

ahoj vsichni co rozumite zelvam:)mam asi 1,5 starou zlutolici vodní zelvu. asi pred 3 dny jsem si vsimla ze se ji zacina na jednom míste odlupovat krunyr. Je to uplne vzadu, posledni "clanek krunyre" je napul odlepeny. Zatim to neni nijak moc,m ale moc nevim co s tim. Zelva nejevi zadné známky nemoci, normálně žere s chutí, plave neni zalezlá a je akční jako vždy:) žere gamarus, maso, granule prijde mi ze ji vitamniny nechybi...tak kde je problem?:( diky vsem za radu:)

Podľa všetkého to žiadny problém nie je. Korytnačky vplyvom rastu zhadzujú vrchnú vrstvu panciera. U nich to samozrejme nejde ináč, ako po šupinách. Keď šupina odpadne a pod ňou bude normálny pancier, je to v pohode. Môžeš očakávať, že sa ti v krátkom čase zlúpe celá.

me prijde ze se odlupuje pouze horní štítek a pod tím je zase normlání krunýř. Zatím je pouze kousek odlepený a nijak se to nešíří. O foto se pokusím ale nevidim to dobře, protože je to fakt malý a nevim jestli z toho na fotce něco bude..:( ale díky za rady:)