Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený zlomená noha?nedostatek vitamínů?...

Mam takový problém, mému Leguánu zelenému přestala fungovat přední levá noha....Problém je v tom že měl nebo má červa a tudíž má také nedostatek vitamínů..... Tak nevím jestli mu noha přestala fungovat protože nemá dostatek vitamínu B a nebo jestli protože je v období páření a pořád doráží na samici, tak nevím jestli mu jí ona nějak nezlomila,protože je dvakrát mohutnější a zatím se nechce pářit tak se hold brání kousáním........Předem děkuji za rady....

loading...

Ach jo :-(. Ne kazdy parazit ubira zvireti vitaminy ve vyznamne koncentraci a ne kazda pilulka na odcerveni funguje na vsechny druhy cervu. Takhle se jedna pani zbavovala tasemnic u leguana tim, ze mu davala x krat pripravek na oble cervy. Samozrejme bezvysledne. Tak at nedopadnete podobne, zbytecne pak do leguana cpete latky, ktere mu rozhodne neprospivaji :-(.

mému Leguánu zelenému přestala fungovat přední levá noha

Zkus se trošku rozepsat - má tam nějaký otok, ránu nebo třeba jen změnu zbarvení (tmavý flek/y)? Nohu vůbec nepoužívá, nestoupá na ni? A jak dlouho to takhle má?
Pokud máš podezření na zlomeninu, zajdi na RTG.

je dvakrát mohutnější a zatím se nechce pářit tak se hold brání kousáním

Na to si dej pozor, nemusí to dopadnout dobře, podle mě si teda docela koleduješ - jak dlouho jsou v jednom teráriu?

Evidentne Vam nezbyde nic jineho nez samce oddelit aby nedoslo jeste k horsimu zraneni. Pokud samice nejsou svolne k pareni, mohou si zvirata vzajemne nepekne ublizit. Pri te prilezitosti muzete u oddeleneho samce resit ty zahadne parazity (ma je jenom on nebo vsechna zvirata?)

Hlavně nechápu proč jste je dávno od sebe neoddělili, ono to nemusí vždycky končit jen u zranění... Tím spíš pokud je jeden z leguánů výrazně větší. Určitě navštivte veterináře, který se v plazech vyzná. Pokud nenapíšete víc jak se to projevuje, nikdo tady ani poradit nemůže, na fotce vypadá v pořádku. Fotka je aktuální?

jestli ona toho samce nebojkotuje protoze uz je naparena :-(. Pokud zabreznou moc mlade samice - nekouka z toho nic dobreho. Pokud bude mit vejce, urcite byste ji mela na kladeni doprat dostatecny klid a to se samcem v terarku nejspis nepujde...
ad paraziti - nektere druhy se mohou mezi zviraty v jednom terarku jednoduse prenest.

jestli ona toho samce nebojkotuje protoze uz je naparena :-(

Moc se mi nechce věřit, že by na sebe pustila 2x menšího samečka, ale vůbec netvrdím, že se to nemohlo stát - taky skrz tu velikost můžem jen hádat.
Ostatně sexuální chtivost samců je tak velká, že bych snad nevyloučil ani to, že ji napářil v noci ve spánku (nebrat doslova). :))

Pokud bude mit vejce, urcite byste ji mela na kladeni doprat dostatecny klid a to se samcem v terarku nejspis nepujde...

Samozřejmě jasnej souhlas.
wikin: jak se ta samice chová? žere strašně moc nebo naopak vůbec? asi nevíš, kolik a za jak dlouho přibejvá...

Aha, tak to se omlouvám. Zřejmě je samice opravdu již napářená, jak psala JaBula. Jestli ano, neustálé dotírání samce ji nejen irituje, ale mohlo by klidně dojít k retenci vajec. Jak je ta samice stará? Bude nezbytné leguány oddělit (samici nechat v teráriu kde to zná) a vytvořit kladiště/noru atp

V tom pripade si zadelavate nejen na problem s pripadnym zranenim samce (ktere uz vlastne nastalo), ale i na komplikovanou brezost nebo snasku u samice. Zkuste pro samce postavit alespon nejake provizorium nebo ho deponovat k nekomu znamenu. Usetrte si pozdejsi mozne komplikace...