Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční nežere

Ahoj
Mám problém s gekončíkem nočním už mi asi 2 týdny nežere je to samec velikost 20cm chovaný v teráriu o velikost 30x30x60cm vlhkost je polovina terária vlhká druhá suchá teplota 28-29 stupňu.Ve vodě jsem našel nějaké housenky kouknul jsem na ně pod mikroskopem viz. fotka muže mi prosím někdo poradit jak to řešit mám podezdření na nějakýho parazita. Děkuji moc za všechny odpovědi
[mod]Změna předmětu, původně: gekončík noční 2 týdny nežere pomoc (Melda)[/mod]
[mod]"Pomoc" to potřebuje každý druhý,proto se to snad nemusí psát do nadpisu (Melda)[/mod]

mě zezačátku (2-3 týdny) nežrala samička, měl jsem podezření na cryptosporidie. Ale nakonec testy byly negativní, a krmil jsem ho kašičkou (med, žloudek) z injekční stříkačky.
Po těch 2-3 týdnech začala normálně žrát, a teď když otevřu terko, tak mi vylezou na nohu a krmim je tam z pinzety :)
Jinak ten tvuj parazit vypadá na nějakého roztoče.
Já měl v terku jen nějaky mrchy ktery zmizely, když jsem zvýšil vlhkost.

Přeju hodně štěstí s gekončíkama

Tak dneska zase nežral zkousím mu dát tu kašičku a ty roztoči jsou na té vodě znovu ikdyž jsem misku včera vyvařil.Ale vůbec nevím jak to budu řešit dál muže mi někdo prosím poradit děkuji.