Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malý leguánek

Ahoj, poradíte mi prosím co s malým leguánkem?nechce papat, mám ho již týden a jestli snědl za celou dobu špetk mrkve a okurky tak je to hodně, je čilý, měří asi 40cm i s ocáskem, vypadá zdravě, v teráriu má uvb+ bodovou žárovku kde se může ohřát, několikrát denně mu i vlhčím, má tam větve na lezení, květiny(umělé) na ukrytí,teplotu tam má dostačující(cca 32°C),nicméně mne už znepokuje jeho přístup k jídlu:-/

teplotu tam má dostačující(cca 32°C)

Pokud je to maximální teplota v teráriu, je to málo. Na místě výhřevném nechť má klidně něco přes 40 stupňů s možností se kdykoliv schladit. Týden nežraní není pro nově příchozího leguána žádná katastrofa, pokud si alespoň něco vzal tak je to dobré. Co mu nabízíte za stravu?

To je v pořádku, zkuste nabízet co nejvíce zeleninu listovou, kořenovou občas a ovoce třeba jednou týdně. Zkuste na rozežrání na jemno nakrájet zelené fazolky, co se prodávají zmražené (samozřejmě rozmrazit na pokojovou teplotu). A pokud ta má jen těch 32, tak určitě na jednom místě zvýšit teplotu. Jestli není příliš afektovaný, zkuste nabídnout nějaký list z ruky. ;-)