Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem T.albolabris

Dobrý den,dostal se mi do ruky trimerak,bylo mi ho lito,tak jsem si ho vzal domu a ted spolu valcime(muj prvni jedak).Zajímá podmínky chovu,na internetu jsem neco málo našel ,ale chci se ujistit ze je v ok,zajima me hlavne min,max,teplota,vlhkost,frekvence krmeni,vybavení teraka.Ten muj je dost apaticky,neudrzi se na vetvi,lozi po zemi,tak nevim kde delam chybu,poradte.

Zdravím,takže moje podmienky chovu (chovám pár asi 10 mes. starý):teplota-denná-cca28stupnov,-nočná-cca22stup nov,vlhkost neviem percentuálne vyjadrit-vždy večer bohato porosím.Momentálne krmím osrsteným holatom raz za 5-7dní.Terárium-bohato zarostlé rastlinami(ja používam umelé).
Mohol by si sa aj trochu rozpísat,napríklad jak je dlhý,či je to odchov a či mal problémy s pohybom už ked si ho priniesol,každopádne držím palce.

rosit kazdopadne kazdy den jelikoz z misky nepije... a ohledne te apaticnosti a tak nektere kusy mohou byt proste slabe a at delas cokoliv tak to nepreziji ... neco podobnyho se mi stalo u meho odchovu E.guttata kdy vsechny mladata byla v poradku ale jedno bylo takove svetlejsi na omak mekke a vubec nelozilo ale zilo asi jen tyden.... no a myslim si ze takove hady je lepsi hodit na mrazak

Mne albolabry a aj dalsie T. respektive C. z misiek piju, samozrejme radsej piju kvapky rosy. Rosim kazde rano, obcas vynecham jeden den, teplota 27-29 max. pri zdroji, vo zvysku teraria je teplota nizsia az na 20-22, v noci bytova od 18 do 21 stupnov. Ja pri tychto hadoch mam len zive rastliny, vobec ich nenicia a maju lepsiu mikroklimu, v kazdom tera mam aj velku vodnu plochu.

To ze je na zemi moze byt sposobene aj vysokou teplotou, ktora sa drzi hore, tieto hady sa v podstate vobec neslnia a nevyhrievaju, ani ked su kotne, cize aj preto sa moze drzat na zemi. Pises ze tam mas az 35 stupnov a to je vela. Neviem co znamena, ze sa na konaroch neudrzi, mozno tam len nechce byt. Ja mam jedneho samca steinegeri, ktory je velmi casto na dole. Na konare chodi len v noci, cez den je na zemi. Pozri ako sa sprava v noci, su to nocne hady.