Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rh. auriculatus-pootevřená tlama

Dobrý den,
chovám párek těchto gekonů. Dnes ráno jsem zjistila , že samička má pootevřenou tlamu a leží v rohu terária. podmínky v teráriu jsou od začátku stále stejné. Teplota přes den 28, noční pokles na 22. Žerou cvrčky, šváby, občas ovocné kašičky. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Jak jsou gekoni staří? Projevuje se ta samice nějak? Je aktivní nebo apatická? Co v předchozích dnech - jak se chovala? Je skutečně maximální teplota v teráriu 28 stupňů? Mají gekoni možnost chladnějšího místa? Jak jsou na tom s vodou?

EDIT: a co vitamíny, AD3, popř. UVB?

Včera ještě lovila cvrčky. V terárku moc aktivní není, vyhledavá klid. Když jsem ji brala do ruky měla tendenci utéct jako skoro vždy. Vodu mají v misce, plus rosím. Vitamíny dávám reptimix, obaluji cvrčky plus přimíchávám do kašičky když ji dostanou. v terárku je teplota 27-28. Možnost k ukrytu je, často se schovávají pod korkovaou kurou, ktera je po celé jedné straně terárka. Kluk je v pohodě.

Takhle se zdá být všechno v pořádku. Pokud by byla neaktivní, viděl bych vážnější problém. Některá zvířata takto otvírají tlamu když se přehřívají, ale to by při těchhle teplotách neměl být problém. Nemá v sobě náhodou vejce, není před snůškou? To byste si ale nejspíš všimla hrabání, auriculáti mi hrabou vždycky pár dnů předem jak zběsilí...

To mě napadlo taky, ale nehrabe. Našla jsem ji takhle už ráno, ještě před tím než jsem ji rozsvítila. Připadá mi jako kdyby neměla v té tlamě cit. Když ji pomůžu tak ji zavře, chvíli ji má zavřenou a pak ji zas otevře. Od rána se snažím sehnat nějakého veterináře, všichni specilalisti budou až zítra v ordinaci, nejsou ochotni jim zavolat. a oni že by ji spíš ublížili.Ach jo :.(

A má tu čelist měkkou? Takovýhle příznaky jsem viděl při nedostatku vápníku, popřípadě D3 - většinou u toho ale je i apatie, snížená hybnost, zvíře je takové gumové...amíci tomu říkají "fatal calcium crash" a může se to stát ze dne na den, pokud dlouhodobě chybí Ca nebo D3. Dáváte v nějaké formě D3? Neznám složení vitamínů co dáváte, takže nemůžu soudit, zda je to i po téhle stránce v pohodě.