Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva pardálí a želva zelenavá

Prosím o radu, zda je vhodné kombinovat v jednom želváriu dva druhy želv- želvu pardálí a želvu zelenavou? Dala bych dohromady dvě přibližně stejně stará mláďata (1 rok). Je pravděpodobné, že i za několik let budou spolu bezproblémově vycházet? Díky moc za rady.

Pokud mláďata obou druhů přežijí ve zdraví počáteční vzájemnou výměnu potencionálně patogenních organismů, na které jejich organismus není připraven a pokud odhlédneme od přeci jen trochu rozdílných nároků, bude po dobu jednoho, dvou let probíhat soužití bez větších problémů. V horizontu několika let ale nelze počítat se společným chovem v omezeném prostoru terka, zejména s přihlédnutím k zásadně rozdílné finální velikosti obou druhů.
Osobně takový chov, zvláště pak dlouhodobý, nedoporučuji. A teď můj osobní názor, který nikomu nevnucuji:
Je lepší chovat skupinu zvířat stejného druhu a těšit se z jejich přirozených projevů s nadějí na rozmnožení, než mít v terku "pestrobarevnou" sbírku jedinců různých druhů, kteří mají společné pouze to, že mají krunýř.