Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosnička včelí- dotaz

Rosnička včelí, prosím kdo mi poradí proč se rosnička včelí neustále nafukuje, spíše by jsem řekla že je nafouklá neustále. Neudrží se na skle ani listech, je jen na zemi a bříško má jak před prasknutím a měkké.Druhá je v pořádku. Díky

Měla jsem rosničky tři a měla jsem je na lignocelu smíchaném s říčním pískem, krmení cvrčci.Chovala jsem je v plastovém boxu. Koupila jsem je od chovatele v říjnu. Jedna byla špatná měla poraněnou nohu, už jsem ji tak dostala ke dvoum zdravým a tato rosnička nerostla. Uhynula, ostatní dvě jsem přendala do terárka a koupila k nim rosničku karolínskou. Jedna včelí začala být strašně pohyblivá i přes den a najednou uhynula. Zbyla karolínská a včelí a včelí /již poslední/ se začala právě nafukovat. Ve zverimexu jsem koupila po dlouhé době schánění další včelí a ta je v pořádku. V pořádku je i karolínská. Krmím cvrčky, mají malou žárovku a mističku s vodou . Terárko 25 x 25 x 35 /výška/ podklad kamínky a říční písek, lignocel již ne měly ho vždy při lovení cvrčků v tlamce. Nevím co je špatně. Večer vždy trochu rosím.

Já osobně bych si o chovu žabek nejdřív něco přečetl (chování žab, základní podmínky chovu, jako je rozměr terárka, teplota, vlhkost dá se najít i v češtině) než se do toho pustim. kdyžbych měl víc žabek v terárku a 1 předčasně umřela rozhodně bych nedokupoval (už vůbec né jiný druh - na 99%import) další, ale zbylé žabky bych rozdělil do karanténích boxů a každou pečlivě pozoroval: chování, příjem potravy, trus, změny na těle žáby.

Já jsem slyšela jak jsou rosničkyv včelí nenáročné. Dokud byly v plastovém boxu, bez světla a roseny jen občas, byly v pořádku. Jak dostaly nové terárko, bylo všechno špatně. Normálně by jsem druhy nekombinovala, ale včelí nikde neměli a také jsem se již bála po těch úhynech. Zatím je méně náročná ta karolínská. mimo jiné jsem si vše přečetla - podklady od chovatele, na netu i v knížce. Všude je o nenáročnosti těchto žabek.

Řekl bych že trusem to zcela jistě nebude...spíš bud je karolínka přenašeč nějaké infekce parazita atd. která(ý) jí nevadí a "včelám" jo,nebo může být problém s toxicitou kožního slizu..každá žába ho má toxický i když třeba velmi málo,jiný druh to ale nemusí snášet...žáby obecně jsou díky svému povrchu těla na tyto věci dost citlivé...

asi to bude infekcia infekcia sa u obojzivelnikoch ukazuje ako ranky po tele a tazko sa hoji koli velkej vlhkosti.alebo to je niaka ranka ale ked sa jej tam zacla tvorit dalsia tak to bude infekcia.
treba ist k veterinarovi alebo sa ozvite ordinace@xenopus.cz

alebo iny kontakt je na icq 198-567-946
alebo telefon 775 24 09 09
je to velmi skusena vet stanica zaoberajuca sa aj takymito zvieratkami treba sa im ozvat urcite pomozu