Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň na kořeni a pralesničky

ahoj, terárko mám zařízené týden a už jsem objevila zespod na kořenu mopan plíseň, dno je rašelina, na ní lignocel a na něm keramzit, odvětrání je dobré, jak to děláte vy, aby vám to neplesnivělo? ten kořen ted vymáchán ve slabým roztoku hypermanganu, ale co když začne plesnivět i substrát? asi bych ted chvíli neměla zalévat že

zdar,takhle to dělám já:-Dkořen at už je odkudkoliv namočím do Hypermanganu-barva hoodně fialová tak na týden a pak je to pohoda.Nebo pokud znovu plísen řádí celý ten kořen vydrbat solí.Lignocel tak do toho dávám 2-4zrnka Hypermanganu do vody v které se namáčí-tj.varianta malá kostka,velká kostka tj.cenově cca150kč se dáva 10zrnek tak to je vše:puff: