Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hojení ran u pardálky

Nevadí,když mám 2 pardálky 14 dní bez podestýlky?Koupila jsem jednu s čipem v zadní noze, měla reakci,musely jí čip vyndat operačně a nemá to ještě úplně zahojený,tak mám pod nima vrstvu novin a buničiny,vlhčím jim to večír.A nejsou nějaké koupele,který pomáhají hojení ran,aby se jí to nepodebralo?Mažu jí to betadine,po operaci byla přeléčená antibiotiky,protože ten čip měla trochu zanícený.Je hodně čilá a žere taky hodně.Děkuji

Želvu po operaci v každém případě umístěte úplně zvlášť a do sucha, třeba na ty noviny, na noc nevlhčete, ona to chvíli vydrží. A v ničem nekoupat, Betadine bude stačit. Pokud žere, tak to vypadá dobře.
Kvalita a vlhkost podestýlky je důležitá, ale z dlouhodobého hlediska, čtrnáct dní nehraje žádnou roli, teď je důležité hojení rány.

Já ji měla zvlášť,ale měla malé terárko a vůbec se tam nemohla proběhnout,navíc bylo vidět,že je jí tam smutno,je neuvěřitelně aktivní,celý den lítá a strašně žere.Tak jsem ji dala zpátky do velkého terária,je tam ještě s jedním velikým pardálem.Jsou oba na těch novinách a buničině,je spokojená.Je to už 14 dní po operaci,ale nezašívali jí to,že prý to je lepší,hnis vytéká ven.Už se jí to docela zaceluje,ale trvá to dýl,jak to není zašitý,byla tam docela díra velká.