Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyvrhnuti potravy

Ahoj,
chci se pozeptat na radu.
Koupili jsme noveho hadika na burze, gutku ceevenou. Dle prodejce normalne samostatne zerouci. Pri prvnim krmeni si normalne vzala hole, to vsak po trech dnech vyvrhla. Od te doby nechce zrat.
Podminky chovuma stejne jako 6 nasich zbylych hadu-tj. terarko 50x40x40. pod lampickou28stupnu, mimo v chladnejsi casti 22. Proste stejne jako ostatni nase starsi gutky.
chci se zeptat nemuze-li byt némocna, neni to stres.. ci nemate-li nejakej napad.\
diky, mAra

Teplotu bych malinko zvýšil. U malých je potřeba vyšší teplota kvůli trávení. Mě se tedy zvýšení teploty osvědčilo. Pod žárovkou těch 30-32 a v chladnějším rohu okolo 25. Tak to mám já u svých guttek a vše v naprosté pohodě. Musím podotknout, že všechny měly problém s přijímáním potravy a po ustálení těchto teplot je vše v pohodě a žerou samostatně a bez problémů. Ale jsou tu větší odborníci, kteří mne třeba ještě upřesní nebo opraví:-D.

zdar,naváži na téma pokud jde o Nz do 08/08 tak je možností mnoho.Pokud jde o Nz od 08/08 tak tady je jednoduché vysvětlení,stejně žrát nebude musí se zazimovat a pak se rozdeje,rozkrm "ručně"tím se vše zkazí a je ttu možnost,že to potrvá klidně i 6měsíců.Pokud jde o Nz do08/08 určitě bych zvýšil klidně na 28 pořád.Určitě se chytne akdyž ne??nechal bych jí řádně vyhládnout pak to určitě vyjde.

jen ted doplnim. hadik ma tak tri mesice, 30 cm plus minus.
my mu zkusili dat zhruba tyden pote co mel zrat naposledy. hole vyvratil. pak s tydenim odstupem nasledovaly dva pokusy, ktere byly neuspesne.
nemuze to byt stresem?
jinak kupovanej je na burze v lbc.

je to tak,že ty Nz od srpna prostě sami nežerou,vychází to z lokalit odkud pochází a to se týká třeba i albinostriped oni tu genetickou informaci přenášejí,Menší zlo je,je zazimovat stačí 2měsíce a loví hned,žádný cpát je na sílu.Pokud jde o hmotnostní ůbytek je zanedbatelný.Hodně lidí má obavy,že padnou neboj oni to dají.Taky tuto už jsme tu nedávno řešili s Ondrou a spol.Příště určo pojedu do Pekla tak dáme řeč a klidně ti přivedu dalších 5ks.co ti to potvrdí.

Prvom radej ju nechaj cca 5 dní v klude potom ju nakrm. Predpokladám že ide o mláda. Krm jednodnovým holíčatom myši, potom pokaračuj v krmeni, ale opatrnie (nie moc velké kusy a nie moc často) spoň zo začiatku. Ak majú možnosť sa vyhriať priamo na 28 tak može byť. V noci máš akú teoplotu?
Určite nekrm nasilu, pokial už raz žrala tak bude zase.