Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemá rád vodu

Ahoj,
mám doma 3 roky starého samečka Leguána zelenýho. Už když jsme ho přivezli, tk se nechtěl koupat. Ve vaně, ve sprše, vůbec nikde... Strašně začal chudák šílet, když jsem pustila vodu..:-(
A v terárku má hodně velkou misku s vodou, kam by se klidně i vešel, ale on tam prostě nevleze.
Občas ho umeju mokrou houbou nebo hadříkem, ale ani to se mu prostě nelíbí. A nechci ho nechávat tak špinavýho.. :-/
Poradíte mi někdo, co s tím mám dělat?
Předem díky.. :-)

Ahoj.Prosim Tě,zbytečně ho nestresuj.Když se nechce koupat,tak ho nenuť.Pokud je špinavý od substrátu,tak ho vyhoď a žádný tam nedávej.Pravidelně ho pořádně ros a tu vaničku mu tam nech.Buď tam bude chodit a nebo ne.Mě se to naučil taky až později a do vany ho taky nemůžu dostat,takže ho tam neberu.Mě do vaničky chodí akorát vykonat potřebu,při té příležitosti se jen ponoří a maže ven.Jednou denně ho pořádně porosím i s terárkem a žádné problémy nemáme.

Přesně jak píše Pepe.Ten můj se taky nekoupe a nikdy nekoupal.Na Pepeho radu jsem taky vyhodil substrát.Denně ho rosím teplejší vodou.Nelíbilo se mu to,ale teď už se nastavuje a dělá mu to dobře.Do bazénku neleze ani kvůli potřebě,hodí to tam z větve a zaleze zpět na své oblíbené místo.Hodně rosit teplou vodou a mělo by to stačit.Dokonce mi občas pije přímo z rozprašovače.

A to z akych pricin davas dazdovu alebo kojenecku? Drz sa hesla menej je niekedy viac a s tou starostlivostou to zas az tak neprehanat. Inak dazdova voda moze, a v dnesnej dobe uz aj vacsinou je viac znecistena ako bezna z vodovodu. Normalne mu davaj vodu z vodovodu a bude dobre. No a ked sa nechce kupat, tak ho nekup, to nieje decko, on vie co je pre neho dobre a co mu vyhovuje.

Na tu dešťovku opravdu pozor!!Je plná svinstva!Normálně dávej vodu z řádu nebo ze studně,pokud máš vlastní studnu.Kojenecká je podle mě taky zbytečnost a musím souhlasit s názory nade mnou.Sterilita v terarku se mi zdá jako zbytečnost.Hygiena ano,ale se sterilitou bych to opravdu nepřeháněl.

Nechci abych vypadal jako rejpal,ale když jsem montoval plastová okna,narazil jsme v Klatovech na pána co se živil měřením kvality vody.Tak jsme tak kecali a pán se nám nabídl,že nám změří vody které jsme měli na pití.Samozřejmě mě to strašně zajímalo.Tak na prvním místě zkončila voda z kohoutku a ostatní vody překračovali až 3x povolované limity v ČR.Značky si nepamatuji říkám to jen pro zajímavost.:-)

Absolutní souhlas;-). Ja mám to štěstí, že mám kousek od baráku v lese studánku, kde je super voda. Lidi jí nechali dát na rozbor a je kvalitnější než kojenecká voda. Jenže já jsem líný na to, tahat pořád ty kanistry, takže z 80 procent používám jen vodu z řádu, protože ta je neustále hlídaná, i když někdy to s tím chlorem opravdu přeženou3-[.

Přesně tak Meldo, navíc voda, kterou pijeme z kohoutku se stáčí i do PET flašek (např. Veolie - Středočeské vodárny a.s.), následně prodávána pod různými názvy.

Jinak co se týče toho koupání - Báro - pokavaď bys to chtěla ještě zkusit, zkus ho dát do umyvadla s teplou (kolem nebo i nad 30°) vodou tak, aby měl hlavu nad hranou a dobrej výhled. Jestli se bude mrskat, zkus ho trochu uklidnit, ale žádný lámání přes koleno. Jak už napsali kluci výše, pokud je legoš dobře hydratovaný nebo nemá zdrav. komplikace, není žádné koupání potřeba. Někteří legové se koupou jen velmi neradi ;-), jiní zase velmi rádi.