Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyvrhla potrava

Zdravim.sestrenka si pred 2 tydnama poridila B.C na burze v HK...pred tydnem ho nakrmila a ted mi volala ze hroznys potravu vyvrhl...Podminky:ukryt,myska s vodou do ktery se vejde cely,1vetev,jako podestylku ma bukove stepky ( takove ty drevene kousky ),pod lampou ma 35 stupnu a v chladnejsim koutu ma 25-6...zatim sem ji proadil at hroznu necha v klidu...jeste od ni zjistim jestli snim nehejbala nebo neco jineho...a jeste - narodil se v prosinci 2008...diky za dalsi info je to pro me dulezite,diky

nebyla na něj ta potrava moc velká?? 1x jsem taky krmila svýho hrozníka přeceněnou potravou, dala jsem mu tenkrát dospělého osmáka, hrozna normálně uškrtil i zbaštil a po nějaké době vyvrhnul, tak jsem zkusila ještě počkat týden, dala jsem mu myšku, tu zbaštil a asi by jedl dál, ale bála jsem se, aby neměl nějaké zažívací problémy, tak jsem mu víc nedala a tu normálně stravil, při dalším krmení už bylo zase vše v normálu, tak třeba by to mohlo být tím.. Víc mě nenapadá, možná ho nechat ještě déle v klidu, třeba je to nějakej "citlivka" :-) doufám, že to nebude nic vážného..
Také by bylo fajn, kdyby věděla, čím ho krmil minulý majitel, jestli by to na to mohl mít vliv, ale můj hrozna zládoval veškerého živočicha, který prošel jeho terkem..:-D

podla mna to je hlupost sak velhad aj ked je mali nemal by mat problem s mensou myskou . . su to predsa len vecsie hady. teda ja som krmil odzaciatku s velkymi . . . ako prve tusim dostal holica potkana ale to bolo velke ako dospela mys . . inac dnes prvy krat dostala morske prasa . . .( stara 11 mesiacov . . . dlzka cca 130cm ) nedostane teraz zrat min 2 mesiace . . ale dufam ze to nevivrati . . . ste ma teraz torsku vylakali

Před několika lety se mi stalo něco podobného, u asi dvouměsíčního hroznýše. Několikrát mi po asi 3-6 dnech vvrhnul potravu.Přes poměrně dlouhou dobu, byla vyrhnutá myš jen velice málo natrávená.Zkoušel jsem tedy laborovat s potravou. Z důvodů aby v sobě alespon něco udržel jsem zkusil předložit holata potkanů. Poprvé hole vyvrhnul téměř v zápětí po sežrání, ale na druhý pokus ho již v sobě udržel. Potravu jsem předkládal vždy po několika dnech,ne hned po vyrhnutí.Vzledem k velikosti holete, probíhal trávící proces rychleji než by probíhal u klasické myši,takže se mi podařilo tímto způsobem do něj několik holat dostat aniž by je vyvrhnul. Později jsem zkusil opět podat myš, kterou už potom vzal aniž by se problém opakoval. Od té doby to bylo dobré. Přesnou příčinu nevím,ale problém někde být musel. Vzhledem k tomu, že od té doby to bylo v pohodě, jsem nějak jinak neřešil.Každopádně hodně štěstí.Kdyžtak sem potom dej info jak to dopadlo.

tak sme hroznu po tydnu nakrmili...mysku stravil udelal bobek dalsi tyden sme ho zase nakrmili zase v poradku. po 4. sme ho nakrmili a potravu vyvhrl asi po dnech uz nevim presne. tak sme mu zase dali pauzu tyden a vcera sme se ho pokusili nakrmit ale nechtel a dneska rano had uhynul.