Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chamík-vylučování

Ve zverimexu jsme si koupily 3měsíčního chameleona(samečka) před 4dny. Až dnes se vykakal už jsme meli strach.Tak bych alespon ráda věděla jak casto má kakat akdyz má nějakou zacpu tak jak dlouho je to bezpecné? Kdyz udelal to hovínko neksa tak nazacatku byl pestřeoranžový kus velikosti cvrčka zbytek byl normální je to v porádku?

tohodle jsme se zezačátku taky báli, jenže chamíci maj takový zdravotní stav, jaký mají prostředí v terku a krmivo. náš chája baští dnně řekněme kolem 5 cvrčků a kadí tak 2X do týdne:) cvrčky zlehka posypáváme vápníkem (z rozemletých skořápek) nebo vitamínama... čqsto mu dáváme pít, pokzd chce, napije se, pokud ne tak ne:) bohužel se nenaučil sám pít z napáječky:( že by si k ní došel a dal si, tak mu to musíme dát přímo pod nos, ale nám to nevadí:) ono totiž tihle chájové pocházej zz de facto polopouště, z jihu Saudské Arábie a Jemenu, takže moc nepijou. je dobrý tam mít zavlažovač , nebo manuálně roztřikovačem porosit terko a on sám by měl kapičky vody slízávat:) hovínka maj vypadat tak jak jsi popisovala :) navíc podle toho by se dalo určit kolik měl cvrčků :)

to já vždycky jednou za čas vybílím sklep od pavouků a chamilka se nakrmí lovit pavouky ji baví protože se aspoň hejbou a utíkají cvrčci většinou nehybně sedí a čekaji co se bude dít a chamilka to má moc snadný když musí honit pavouka po celým terárku je to hned lepší:-)