Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nečekané úmrtí

Ahoj, chovám žely nádherné. Jsem začátečník a tak potřebuju poradit. Koupila jsem je na burze plazů v Praze (tuším, že to bylo v prosinci 2008). Všechno slo jako po másle až na včerejší ráno, kdy jsme našli jednu želvičku mrtvou. Byla "zachycená" v kytce, hlavu zvrácenou dozadu a pootevřenou tlamičku. Tak jsem tedy vyčistila želvárium, propláchla všechno, kytku jsem vyhodila. Ted mám ale problém a to, co s druhou želvičkou. Není možné, že je také nějak nakažená? Jak to poznám. Vypadá normálně, hleny netečou, je aktivní i normálně jí. V sobotu se chystáme koupit novou želvu, ale slyšela jsem, že když jsou želvy na sebe zvyklé a jedna umře, tak ta druhá poté může umřít znova. Vydrží to tedy do soboty? A hlavně jak to je s novým přírůstkem? Můžu ho dát hned k té "staré" želvě nebo ne? Moc děkuji za odpovědi

včera mé babiččce tkaé nečekaně zemřela malá vodní žlutolíví želva- byla v pořádku, žrala, ale před deseti dny začla písakt a chrčet..Trvalo to asi 2 dny a pak to uplne prestalo. želva vypadala v pohodě, oči nateklé nebyli, pískná přestalo,ale po deseti dnech jsme ji nasli mrtvou. Pravda je že želvu má babička pod oknem, je tedy možné, že želva zemřela kvuli pruvanu?

hmmm... Aj ja som prisla o korytnacky... Vyzera to tak, ze som podcenila prirodu a jednoducho miesto toho, aby sa prebrali, zmrzli... Ach jaj... Je mi do placu...:.( Najradsej by som sa za to odstrelila... Take male bezbranne tvory... Tak som sa na nich tesila... A miesto korytnaciek v terarku mi ostali len oci pre plac:.(:.(:.(

btw. Co robite s mrtvymi korytnackami? Mam na mysli ci ich mam vyhodit do normalneho odpadu, alebo spalit, alebo to je na mne? Boze, ani sa mi nechce ist na urad a oznamit im to, tak mi je z toho zle...

To je mi upřímně líto já už chovám 16 suchozemských želv (nazelenalých,žlutohnědých) a nikdy my nikdy nechcípla ani jedna a mám i hodně-krát za rok láďata.A chovám nejstarší želvu 17let!A můžu upřesnit že za umrtí:)):-):-)® želv často stojí ledová voda,průvAn!Jo a želva se jmenuje Kissy.Dokonce poslouchá pokavaď zařvu na ní jméno přicupitá hnedka :)