Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který štír je březí nejkratší dobu?

Zdravím, dělám referát do biologie o štírech. Ke konci mám nějaké zajímavosti a kromě profláknutých věcí jako nejmenší, největší a nejjedovatější štír jsem tam chtěl uvést opravdovou zajímavost. Takže, u kterého štíra trvá březost nejkratší dobu a kolik to je dní? Zhruba odhad mám, ale nikde jsem nevyčetl druh ani zástupce.

No u štírů to není jak třeba u savců, že mají dobu březosti téměř stanovenou, záleží na více faktorech. Obecně , menší štíři mají rychlejší reprodukci. Co vím tak třeba Isometrus maculatus nebo Euscorpius sp. cca 2-3 měsíce. Podívej se do "Štírů" od Kovaříka, tam to možná bude. ;-)