Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se-pavouci

Zdravím. Vkládejte sem do tohoto vlákna fotky Vašich pavouků a pavoučků prosím-ráda bych se pokochala, protože jediní pavouci, které máme my doma jsou johany.
Jinak doufám, že toto vlákno už nevisí(nikde sem ho neviděla).

loading...

A protože, už tady je vlákno "Pochlubte se - sklípkani", tak navrhuju aby se sem dávaly fotky "nesklípkanů" a to hlavně exotických chovanců, zajímalo by mě jestli tady někdo chová např. Heteropody, trapdoory, nephily apod.
Tak se pochlubte! ;-)

pozn.: "nesklípkani" = ne klasické sklípkany (Theraphosidae).

[http://img119.imageshack.us/img119/7392/ctenizasp. jpg]
Cteniza cf.moggridgei - jihoevropský trapdoor

tak neco z nesklipkanu chovam, u nekterych se mi podaril jiz ponekolikate odchov. Trochu nezvykli chovanci, ale o to zajimavejsi...
Par obrazku pro inspiraci dalsim chovatelum...

Heteropoda (sp. "venatoria", boei)http://www.chlivek.unas.cz/pavouci/Heteropoda8.htm l
Cupiennius (coccineus, salei)CCo3.html, CS2.html
Phoneutria (reidyi)PhR3.html
Macrothele (calpeiana)MC1.html
Linothele (fallax,megatheloides)http://www.chlivek.unas.cz/pavouci/Linothele1.html , LM3.html
Ischnothele (caudata)

Kdyby byly nějaké opdchovy, třeba i Heteropod, tak beru

Odchovy jsou (u salei a heteropod uz dokonce ve druhe generaci), momentalne mam jeste posledni lonska mladata heteropod (mozna uz pujde poznat pohlavi), coccineove uz jsou vicemene rozebrani, ale salei jeste k dispozici jsou...staci se ozvat :-) (strajaka@seznam.cz)

ona vlastne Tarantula (jako oficialni nazev rodu)je bicovec (resp. krabovec), takze sice pavoukovec, ale ne pavouk. Tarantule se taky jaksi neoficialne rikalo zastupci rodu Lycosa (Lycosa tarentola), v anglictine jsou ale Tarantulas prekladani prevazne jako sklipkani...je v tom zdibec zmatek...