Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš nemoc.

Zdravím.Můj hrozna už delší dobu nežere.A sem tam tak jakoby vyfukuje vzduch hlasitě a to hlevně když jsem ho dal do vody.A ještě k tomu ve vodě se pořát snažil jakoby zvedat hlavu nahoru až jakoby do zaklonu, dokat nespadla zase na zem.
Koukal jsem do tlamy a žádnou hnilobu jsem neviděl.Nevíte někdo co by to mohlo byt??

Dobrý den,

něco podobného jsem měla s python regius, měla na sobě starou svlečku (zřejmě u předchozího majitele neměla řádnou možnost dostatečného vlhka během svleku), špatně dýchala, při dání jí do vody taktéž zvedala hlavu a halsitě vydechovala, v tlamě nic neměla a z nosu jí nic neteklo.

Dopřávala jsem ji koupel a teplo v ubikaci po týdnu se svlékla a po hlasitém a špatném dýchání ani stopy a nyní je vše ok.
Svlek byl celý potrhaný.

Ovšem to neznamená, že to může být váš případ, bylo by dobré napsat, jak je jedinec starý, jak dlouho ho máte, jaké jsou podmínky: teplo, vlhkost a zda nemá v teráriu velký průvan.

Díky moc.Já myslím, že by to mohlo byt to samí, protože on se taky nemůže svlíst, ale do vody sám nechce, tak ho párkrát vykoupu a pořádně mu výším vlhkost.
Je vidš, že strašně ožil, když jsem ho vykoupal.Před tím se ani nehnul.