Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedostatek vitamínů

prosím o radu špatné chovatelce, která nedávala svému chamíkovi z nedostatku informovanosti vitamíny a ten je teď na tom špatně, sám nežere, musím ho krmit i napájet a sotva se drží na větvi, občas spadne, tak ho zase usadím, barvu má zelenou, když spí tak světle a když bdí a uvidí mě, tak ztmavne. Vitamíny už mám, obaluju cvrčky a krmím tak 4-6 denně, má šanci na přežití nebo už je s ním ámen? Jak eventuelně dávkovat vitamíny. Děkuji za všechny rady.

ma nedostatek vapniku proto se neudrzi...pomuze vam Roboran H ktery ma velky obsah vapniku pekne cvrcky navlhcit a posypat...a hlavne UVB svetlo ma? jestli ne tak to je velka chyba bez nej nemuze existovat...takze to v kazdem pripade koupit nejlepe ReptiGlo 10.0 UVB a svitit 14 hodin denne na miste o ktereho je max 25cm aby dostal do sebe velkou davku..vitaminy muzete rozpoustet i ve vode kterou mu davate...stav je spatny ale kdyz ted vse napravite muzete ho zachranit...jinak chtelo by to popsat terarium(velikost, teploty, cim svitite atd..) nejlepe foto tera i chameleona...hlavne se nevzdavat :) drzim palce

děkuji za radu, uvb(aspoň to na ní píšou, taková zkroucená velká žárovka) má přímo uvnitř terária i normální žárovku zvenku pro zvýšení teploty, má tak kolem 28 v teráriu, teď rosím tak 4 x denně, ještě ho napajím sklenkou, cvrčky obaluju v Reptivite(ten mi doporučili ve zverimexu), jen se bojím, abych to zas nepřehnala s těma vitamínama...kolik těch obalených cvrčků denně mám podat teď při tom špatném stavu??

Chtěl jsem se zeptat mam zařivku 5.O jestli to stačí? a když budu míchat ten roboran s tím reptivitem v jakem poměru nemužu ho předávkovat nějakým vitamínem?Měl jsem totiš problém s jedním chamikem měl na oku takovou bouly připadalo mi že ma asi nedostatek vitamínu a nebo jsem četl ža asi moc.Poradíš mi?

škoda že chamik umřel nevím jetli to bylo nějakou nemocí nebo nevědomostí chovatele ale myslím že by se měli všichni poučit a když si plánuje někdo pořídit exotické zvíře tak by měl první zjisti vše o zvířeti o joho chovu a prostředí...je to škoda když umře takové krásné zvíře:-(

chtěla jsem ještě říct, že mám ještě jednoho 3 letého chameleona, který se těší dobrému zdraví a kondici, tak si myslím, že snad nejsem tak hrozná chovatelka....jen jsem to asi s těmi vitamíny podcenila, v tom reptivitu je asi málo vápníku....jinak se řídím radami ve zverimexu, i když asi nejsou zrovna kvalitní, na můj dotaz, jestli neví, proč se chameleon klepe mi řekli, že se tak klepou všichni jejich chameleoni...a možná to byl první příznak nějakého problému, který by se možná dal včas řešit...bohužel

No, měli pravdu. Klepe se vážně každý chameleon, aby napodobil větvičku či list ve větru a tak nebyl spatřen predátorem. Nedávno tu někde na poradně byl i odkaz na youtube na video, ve kt. přechází chameleon přes silnici a strašně se klepe. Ale samozřejmě je rodíl mezi normálním zdravým klepáním a klepáním, který věstí nějaký neštěstí.

Na rady ze zverimexu nikdy nedej vědí houby kamarát taky poslouchal jak jsou perfektni vitamíny až bylo pozdě a ja mu říkal že prodává vitamíny kde vitamín D3 neni skoro žadnej ten nejduležitější pro chamika tak na mě koukal jak pako a že mi doporučil pro chamika zařivku co nema taky skoro žádný UV tak na mě koukal s otevřenou hubou že to nevěděl.ja jim prostě nevěřím lepší je číst.