Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umrtvení hlodavců oxidem uhličitým

Dobrý den,

chci se zeptat, zda-li někdo z Vás používá pro omráčení nebo přímo usmrcování přebytků v chovu u hlodavců oxid uhličitý. Vnímám tento způsob usmrcení jako humálnější, nežli nechávat hlodavce umrznout na mrazu, nebo s nimi "flákat" o zem. Můžete někdo popsat výrobu takové "komůrky" a případně, kde berete CO2? Díky.

zažil jsem to v reálu kdy známý potřeboval zabít velké množství naráz a nebylo reálné praštit s každou zvlášť. Napustil opatrně z hasičáku CO2 do většího pytle, protože se drží u spodu není nutnost ho nějak zavírat. Ale o moc humánější mi to teda nepřišlo, myšky skákali i půl metru vysoko jen aby se nadechly :-(

No a to je ten problém, příště zkuste poradit tomu známému, aby zmenšil prostor do kterých myši dává a plyn nepouštěl opatrně ale dost zhurta, myš si lokne CO2 ve veliké koncentraci a padne skákat mu už nebude, je to i logické, jako když se třeba člověk topí. Taky se snaží dostat na hladinu vody, ale když si " lokne " pořádně, je většinou rychle v bezvědomí... Vím že topení je ovšem jiný případ a rozhodně jsem nechtěl, aby to vyznělo, že je lepší hlodavce topit... CO mám vyzkoušené, prostě se musí co nejrychleji změnit koncentrace aby se netrápily