Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečík campbellův

Nazdárek chtěl by jsem se zeptat kdo chováte Křečky Cambellov? Jaké máte barevné formy?

Samci - 1x černo býlí, 1x černý, 1x světle šediví, bříško mám nahnědlé.

Samice - 1x černý, 1x modro šedivá, 2x světle šediví až domodra.
Změna předmětu, původně: Křeček Cambellův (halapremek) (halapremek) (halapremek)

loading...

Taky koukám. U nás měli ve zveráči asi 10kousků, koupili jsme dva, ale samička dávala samečkovi celkem čočku a i když se snažili, prcky neměli. Samičku jsme skrmili a myslela jsem, že koupím jinou, co bude na samce vlídnější a snad bude mít i mladý. Jenže to by je někdo musel mít.
Arutha - díky, SZ.

Já až budu mít malí tak rád poskytnu, aby se dále rozmnožovali. Stojí od 50Kč do 100kč jsem i viděl. Ale můžu vám dát kontakt na pani která vám je přiveze z Norska a je to čistá rasa není to míšený s džungarákama.
Zítra jdu za přítelkyní tak je všechny vyfotím a dám je jsem :-) jsou fakt bombová jsou mnohem klidnější a vlídnější neš džungaráci, a mají super zbarvení :-)

Až se nabijou baterky do foťáku, tak ho vyfotim. Naši campbelláci měli být původně pro regiusku, ale byli strašně zamořený roztočema. Stříkla jsem je frontlinem a dostali 14 dní karantény. Jenže byli tak srandovní a zvědavý, že jsme si je už nechali. Škoda že ta samička byla taková potvora a že se nemnožili....

zdar Sharkie já teda moc hlodavcům nehovím:-p,ale docela by mne zajímalo jak se "pokušeli"::)tuto bude určitě nějaká jobovka??jinak pokud není pár přibližně starý a může být i sourozenecký je konec-nic nebude:-[.proč??protože asi tak-1,0 se stará o mladé to dost výrazně,odměnou je mu"sex"do 3-4dní po porodu,jinak ta 0,1nezapadne,doporučuji pokoukat jak se o prcky stará takže tak nic víc,nic mín.Jak jednoduché:-)

Jak se pokoušeli? Jak to u těhle zvířátek bývá. Jestli ti jde o to jak to vypadá, mrkni na youtube, tam je všechno. Nevim kde byla chyba, jestli byl třeba někdo z nich neplodnej, každopádně nikdy z toho nic nebylo, i když se "veselili" co pár dní. Tajně podezřívám samičku že brala antikoncepci, zatímco já marně čekala na mladé.

Posuk: pomiň, ale já ti kdykoli něco píšeš nerozumim. Každýmu jinýmu jo, ale ty neřešíš začátky a konce vět a obsah mi přijde že nedává hlavu a patu nebo jen trochu. Tak se kdyžtak nediv jestli na tvý příspěvky neodpovídám jak bys čekal. V podstatě skoro nikdy nevim co chceš říct. Nic ve zlém, spíš je mi blbý že i když píšeš česky, že to nepobírám.

zdar Sharkie mrkni o kus výše arutha to pochopil.Píšu to tak jak to přijde a jak to je, pokud to někomu nedojde,že třeba ho někam navedu má prostě smolíčka:-Djinak mne už kolikrát unavuje pořád někomu něco vysvětlovat do "zblbuní".Na to už nemám sil a hlavně čas.Pokud budeš chtít mohu ti poslat SZ a trochu to rozvést

Jj, co píše Artuha je to co jsem z tvého příspěvku nad tím pochopila i já, ale taky jsem si tím nebyla jistá (stejně jako Artuha). Ale ty tam píšeš o porodu a péči o mladý, ale já psala, že je nikdy neměli. Takže tvým příspěvkům i nadále nerozumím. Promiň. Chyba bude někde mezi židlí a pc, jen nevím na které straně, ale netrápí mě to až tolik, že by to bylo na SZ. Jen abys chápal, že na tvoje příspěvky odpovídám zmateně.

Jasně taky je mít nemohly!!!!nebylo to antikocepcí apod.,ale tím co jsem psal navíc ve zweráku se skupina rozhodí anebo se dá dohromady,ale to chce koukat a ne vzít prvního křečka.Uvidíš,že se to sejde udělají ti mooc velkou radost a možná dáš Pošukovi za pravdu:?:Tuty křečky jsem zmáknul ještě za 2.republiky.proto asi ta chyba komunikace8-)

Franna: Pěkný! Můj bude mít kámošku od soboty. Snad si padnou do oka. Dost by mě mrzelo kdyby se regiuska těch slibovanejch křečků nedočkala.

Wufengg: taky myslim že je to isabela. Na fotkách vypadá s těma drápama a červenýma očima jako šílenej zabiják.
[zabijkn.jpg]

Tak to vypadá slibně. Jedna samička si se samečkem padla do oka celkem hned, druhá moc ne. Když se napadali, dala jsem jí stranou. Včera tam měli ti dva vzrůšo. Samička daná stranou byla nějaká neklidná, zkusmo jsem jí vrátila k těm dvěma. Tak měli vzrůšo ve třech. Místama to vypadalo, že to samečka vzalo až natáhl bačkory, ale je to frajer a přežil. Tentokrát to vypadá obzvlášť nadějně. Jestli nám daj obě holky prcky, má regiuska vystaráno. Holky se už naučily žrát červy, nejdřív se ofrňovaly. Až budou mít malý, živočišný bílkoviny se jim šiknou. :-)Arutha: ještě jednou dík, celkem se jima bavím.

Pošuku, možná jsem natvrdlá, ale nemusím, když se někdo naváží do pražáků. Pochybuju, že ty sis zvolil místo kde ses narodil a strávil dětství a kdyby ti to někdo celej zivot otloukal o hlavu, asi bys to taky neocenil. K tomu že nic nechápu - to ty jsi někde vzal že jsem měla zaběhlej pár, to ty jsi mluvil o jejich péči o mláďata a to ty tu píšeš o oddělení 1,0. Já o ničem takovým nepíšu, takže za sebe mám celkem jasno, že sice možná radíš dobře, ale nejspíš někomu úplně jinýmu než mně.
Jinak křečíci jsou od páření spolu a už se nenapadaj. Když jsem samičku oddělovala, předpokládala jsem, že se nevraživost pářením změní. Taky že jo.

Tak se mi zdá, že je jedna samička březí. Nemůže sameček nebo druhá samička mláďata sežrat? A nebo jejich mamka ze stresu, že se tam motají ti dva? Navíc když vidím, že jdou po červech jako blázni a stali se z nich pěkný dravci, trochu se bojím jestli jim křečata nebudou připadat jako další skvělej zdoj živočišných bílkovin. Klec má dno 40x30 a dal by se tam dát ještě jeden domeček, ale nevím jestli by to bylo k něčemu. Máte s tím zkušenost? Nějaké nápady?
Možná jen sejčkuju a samička žere víc než její dvojče a tak je tlustší. Uvidíme.

Zdar,pokud březí tak blahopřeji.Jinak "asi jsem momentálně"zaostalí ,ale tuto už jsem ti tu psal snad 2*takže,naposled pro ty méně chápavé?kteří to vůbec nečetli.1.nemusíš mi věřit,ale sežen si DVD tajuplná příroda tam to je slovo od slova:-Dpokud nemáš tu možnost???odděl tu 0,1(samici)od toho1,1(páru)stejně by ji zabili.Ta 0,1 se může spářit s 1,0 s případného odchovu.Tuten 1,1 je na pořád a udělá ti radosti,mo to se posměješ.Dále taky jsem to psal snad už 3* 1,0 se o Nz(mladé)stará, hlavně do nich neštourej a nech všemu volný průběh,jinak to........]:(

:-D Když ty si neumíš vybrat kdo koho zabije, tak to je pak těžký (viz. příspěvek z 29.03.2009 22:02 a teď tenhle). A všichni 3 vypadaj spokojeně, takže kdy nastane ten mord? Až tam přibudou mláďata? Jinak jestli je fakt březí, je to zrovna ta samička co byla den oddělená. Já vím, žes psal, že se sameček o prcky stará, jen se bojím výjimky potvrzující pravidlo. Ale to je spíš paranoia, tak to necháme být. Všechny je hlídám, kdyby tam byla vidět nějaká nevraživost, zasáhnu. Zatím je sameček rád za dvě baby a ani ženský nereptaj. Tak se necháme překvapit.

Tak jsme před chvílí porodili. Původně jsem se hodně radovala, teď tu sedim a je mi zle. Samička rodila stranou, sameček i druhá samička to zaspali. Pak šel samec na výzvědy, ale mamina ho vyhnala. Pak šla bohužel na výzvědy druhá samička, tu mamina nevyhnala, jenže druhá samička jí sežrala jednoho prcka. Viděla jsem to na vlastní oči. Nejdřív jsem doufala, že ho jen myje, ale žrala ho. Mrtvé to mládě nebylo. Vyhnala jsem tu potvoru, zavřela jí stranou (promiň, Pošuku) a teď nemám sílu se jít podívat co se tam děje dál. Teoreticky jí zbyly 4. Je mi na zvracení, viděla jsem už lecos, ale na tenhle pohled jen tak nezapomenu. Tolik ke společnému chovu 1,2. Uf. Jdu to rozdejchat ven. :.(

Že já blbec hned nešla. Ještě jsem tu chvilku něco dělala a pak jsem chtěla jít, ale ještě jsem se mrkla, jestli už je to u prcků dobrý. Ležel u nich samec, samice byla jinde a samec je žral. Vyhnala jsem ho, dala k té druhé potvoře a lituju, že jsem neudělala to, co mi velel instinkt - oddělit březí samičku mimo ty dva. Já blbec!!! Kdybych to nechtěla řešit s horkou hlavou, okamžitě bych ty dva šmejdy dala sežrat krajtě nebo s nima sekla o zem. Vím, že za to asi nemůžou, ale bože můj, co je to za jatka? Nikdy víc. Taková hrůza...

Jediný co jsem měla udělat bylo, že jsem jí měla podle svýho tušení oddělit. Je to moje chyba jak to celé dopadlo. Nevím, jestli nějaké zbylo, nemám na to to zjišťovat. Navíc jí nechci rušit kdyby snad nějaký přežilo. Já jsem na tyhle věci moc měkosrdcatá, snad je to tím, že jsem ženská a v každém tom drobečkovi vidím novorozeně. Opravdu jsem se na ně těšila. Když už vyrostou a nejsou to bezbranný růžový miminka, už to jde, ale tohle vydýchávám špatně. To co jsem viděla bylo fakt strašný.

Tohle je fakt divný, jak psal Pavel samec se o mladé běžně stará. Ta cizí (druhá) samice jsem si říkal tak 50:50 bude dělat problém, ale... Křečci nejsou příliš společenští, ale u campbeláků je samec opravdu taková chůva. Je to škoda. Snad to příště vyjde, ale rozhodně bych se je i přes tuto zkušenost snažil držet v páru. Zkus jim přidat maso nebo aspoň psí či kočičí granule.

Já si právě říkám, jestli to, že dostávaj běžně maso a červy neudělalo tu paseku. Ještě nevím co s nima podniknu, každopádně je to pro mě hrozná zkušenost a hrozný zklamání. Rozhodně ale nehodlám chovat ve 3 krabicích 3 křečky a samce jen připouštět (Pošuk - i kdyby to šlo). I náš byt je na to moc malej. Uvidíme, nechci se ukvapit. Jistý je, že jestli žádnej prcek nepřežil (tzn. jejich matka dorazila zbytek), půjdou ke krajtě všichni. Snad žádnej křeček se nemohl mít líp než ty naši. Jsou to paka, měli slíbenej blahobyt do konce svých snů když nám budou dávat svý prcky na krmení. Samec to měl mít spočítaný už dávno, ale obhájila jsem ho a pořídila mu dvě holky. A ten šmejd bude žrát malý? To ho dřív bude žrát krajta než si zas smlsne na čerstvým mase, h**** jeden. Pardon.

Na tom není nic divného.co já se s nima natrápil v roce91:-D,ale nakonec jsem je zlomil do pověstného "na kýble" tak jak pomalu všechno:-Djj.začni schánět schánět štuk písek pro "klokany"mám další:-D.
sharkie-at do dopadne už jakkoliv,toho kluka dej s tou jinou holkou dohromady snad to klapne.JJ, ty máš od Honzi(Ar) jen to 1,2??

Já vim, to že mně na pohled připadaly úplně v pořádku může ten křeček vidět jinak. Jenže myslím, že to by si rozhodla samice a sežrala by je případně ona. Než se tamti dva probudili a šli "se nažrat", měla už porozeno a tak počítám, že by to do tý doby pořešila. To beru, to je příroda. Ale všichni ty prckové byly stejně velký, růžovoučky a čiloučký. A stejně po nich ty potvory šly.

Už ne. Něco tak strašnýho už nikdy nechci vidět a taky už nikdy nechci být nešťastná kvůli něčemu, co dopředu vim, že bude katastrofa. Kdepak, radili jste mi tu podle zkušeností a u jiných křečků by to asi fungovalo, ale ty naše mršky už druhou šanci mít nebudou. U někoho jinýho možná, ale to zas máte pocit že nebude fungovat, když nám tu vznikl zajetej pár (?). Nevim, promyslim co s nima, ale já už je množit nebudu. Další takovýhle zážitky nepotřebuju a vyhnu se jim co to půjde.

No jasně. Buď lítaj v kolečku nebo po mřížích, na polici, dolů, zase nahoru... Mám je naučený, že když k nim přijdu, hned se hrnou. Povídám si s nima, dávám jim laskominy... Mamina každopádně leží v hnízdečku, tak třeba nějaké přežilo. Já to jdu spláchnout :beer:, dnešek byl fakt náročnej. Díky všem za podporu a milý slova útěchy.

co už ne:!:u těch tvých by to taky fungovlo,ale ty ty jsi paličatá nenecháš si poradit,nic ve zlém.Víš co si myslím,že jsi to úplně normálka zabalila.Tuto se nedělá:!:po prvním neúspěchu to takhle zabalit.Víš kolik já za svůj tera vývoj udělal blbosti v odchovech a nebyli to jen křečci,třeba i zvířata za,které se dá koupit docela slušné auto,ale mám takové"podivné"kamarády co mi vždy přemluvili abych do těch zvířat šel znovu ajá nikdy neodolal.Takže Sharkie tuším Šárko nes.. a jdi do nich znovu:-D,protože pokud do nich nepůjdeš potáhne se to s tebou pořád:))přemýšlej Pavel-Pošuk

Pavle, tys mi radil, ale buď mám IQ tykve nebo jsme se prostě docela lidsky minuli a z tvých rad ničemu nerozumím. Já se normálně nevzdávám, ale jsou věci, který nemám zapotřebí. Když uvidíš něco,co ve svý hrůznosti přesahuje tvojí fantazii, bude ti z toho zle a těžko se z toho budeš vzpamatovávat, pokud nebudeš muset, tipuju že si ten zážitek nedáš znova. No a stejně tak já. Nejsem masochista, mám svýho i tak dost a tohle bylo moc. Něco jinýho je, když k tobě ta situace přijde, ale sama si jí vytvářet? To bych byla padlá na hlavu.

Žrádla maj kvanta, nevědi co dřív. Míchám jim vlastní luxusní směs. Samce tam nedám, syrovýho masa už tenhle týden žral dost a další nepotřebuje. Protože už dál množit nehodlám, nemá smysl ho tam vracet. Nechám ho pokecat s tetou těch nebožátek o tom jak si šmákli. Všeho do času, na každou svini se vaří voda, jak se říká. Uvidíme. Jestli ten kanibalskej páreček někdo chcete, stačí říct. Samo že na chov (?), na skrmení tu máme svý zájemce.

sharkie-jak psal jenda i já ti to psal jak je to stou říjí.Nepochopili jsme se to je ten problém?já hodně počítám s tím ,že hodně věcí znáš.k tomu co kdo unese????min.rok mi padli Nz.jansenki a jen kvůli tomu,že jsem jim dal hned skákajdy.Jsem poučen letos už podobnou p......neudělám.Jinak poradím co budu vědět :-DPavel

Jj, psali jste mi to tu. Tady se psalo věcí... Díky za rady, škoda jen, že se v nich nevyznám. Každopádně to u nás dopadlo tak, že přežili 4 prcci. Snad to tak i zůstane. Přežil i samec, zatím. Je oddělený a zůstane oddělený dokud prcky neodstavíme. Pak ho zkusíme vrátit k samičce a děj se vůle boží. Druhá samice to má za sebou. Krajta měla hlad a někdo ty včerejší jatka odnést musel. Vím, co jste mi tu psali o říji po porodu a o vracení samce k samici. Tentokrát vás neposlechnu a zkusím to celé dělat po mém.

Ostražitá mamina, bohužel pozdě.
[http://img26.imageshack.us/img26/8062/snmek025rr.j pg]

4 prckové
[http://img26.imageshack.us/img26/6094/snmek026j.jp g]

A sakra, kanibalský potvory. To je škoda. Krmíš živočišnýma bílkovinama? Mně napadlo jestli ty moji nebyli zvyklí na syrový maso a pak jim takový mrně přišlo prostě jako další várka dobrot co běžně dostávaj. Sice nejsou blbý a cítí, že jsou to křeččí mimina, ale na druhý straně malí ještě voněli krví z mámy, tak je sežrali... Jak je to u tebe, dostávaj maso? Uvažuju jestli nekrmit jen vařeným a kostičkama. Každopádně už nehodlám riskovat a samec se k prckům nedostane.

Já bych v tom nehledal háčky, byť se samec běžně o mláďata stará, může se stát i tohle. ale zas to nemusí být pravidlo. Čas od času si sežerou mladý snad všichni křečkovití a myšovití hlodavci co chováme, chovali jsme. Ve spoustě případech se jednalo o samici prvorodičku (ne pravidlo) a situace se nadále neopakovala...jak už jsem psal - chce to zkusit znovu a po x vrzích lze dělat nějaké závěry;-)

Hledáš v tom problémy, který v tom prostě nejsou. Mladý sežere klidně i králík a ten neviděl maso ani z rychlíku, naopak třeba fretky který krmim výhradně masem, padlýma kralíčatama, kuřatama atd se mladých nikdy nedotkli. I potkanům a myším sypu maso jak vařený tak syrový a mladý mi nežerou (pravda někdy se tak stane, ale je to tak 1% případů). Někdy to tak prostě je, že mladý někdo sežere, přírodě neporučíš.

No to doufám že mi zbyli já jsem teď jinde než je mám tak snad jo no včera večer jsem tam viděl 2 tak uvidíme jak to bude zíra jestli zustali a nebo ne, mně to říkala ta slečna co mi prodávala z Norska tak to samí že je to možný hlavně pokud je prvorodička a že se to prostě stává že je seřerou a hodně málo.