Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nežere

Můj želvák 1,5 kg měl přemnožené nálevníky,tak jsem léčila metronidazolem,snášel to moc dobře,hned začal přibírat a hodně žrát,ale teď mi přestal jíst a kadil nestrávenou potravu.Je to 4 dny co nebere antibiotika.Dávám probiotika přímo do tlamy,nežere 2 dny.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Nemohla jsem ho předávkovat?Bral 9 dní 125 mg.Děkuji

Předávkovaný rozhodně není, želvy snáší metronidazol velice dobře na rozdíl třeba od hroznýšů. Neublížila by mu při jeho váze ani dávka 150 - 200 mg. Stolice se upraví, nezapomeťe že ATB zredukuje přítomnost i těch správných bakterií, takže zbytky nestrávené potravy jsou zcela (v tomto případě) v normě. Probiotika jsou dobrá, ale slouží pouze pro vytvoření příznivého prostředí pro rozvoj té správné mikroflory ve střevě a to chvíli trvá.