Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia spilota variegata-snůška

Zdravím¨, včera večer jsem přišel domů a u moji samice vidím vajíčko, ale bylo uplně měkočky, spíš to bylo potáhlí jen takovým obalem a bylo i trochu promáčklí, tak jsem se do něja podíva a byl tam jen žloudek.Ale nejvíc mě na tom trápí, to že jedno vejce a dál nic..Je to snad normální?Doufám, že nehodlá zadržovat snůšku.
A co to měkký vejce??..Děkuju za odpověd:)

raději tu přepravku do terárka a naplnit směsí vlhkého rašeliníku a rašeliny, zbytečně hada stresovat přendaváním do nového nemá smysl, velmi dobře fungují úplně uzavřený bedny, kde je teplo/vlhko a hadice si tam může zalézt. Jestli se ti vyklade na topnej kámen tak se můžeš se snůškou rozloučit... ty vejce naň hrozně rychle vyschnou a upečou se.

Moje variegata nechtěla snášet a kamarád mi poradil,aby jsem jí dal k tepel.zdroji neprůhlednou bedničku s otvotem naplněnou cca do 1/2 rašeliníkem Bylo v ní25°C a nic,tak jsem to vytáhl na 27°C a krajťule snášela,jako po másle.Na teplotě taky záleží:-)

Dobře, tak dal jsem ji do menšího terárka.Vím, že je to pro ni sice stresující, ale je to tak lepší.Mám tam topnej kamén,žárovku a na dně je všude rašelina s výjímkou pod žárovkou a na topným kabelu, aby jí tam nelákolo k teplu dávat snůšku.Do rohu na rašelinu jsem dal mech, ten by mohl pomoc udržet potřebnou vlhkost.A ještě jsem rašelinu všude kolem porosil.Kromě mechu.Teplota je 29°C.
CHtěl bych jí tam vajíčka nechat i po vykladení, tak bych se chtěl zeptat, jestli taky necháváte, nebo upřednostnujete inkubátor.Vždy bejvá problém ta vlhkost, ale myslím, že já ji mám dobrou.
A kdyby snůška byla na topným kameni, tak mám přemístit na mech??A had se přemístí k ní tam?
A ještě bych měl jednu otázečku, jak dlouho asi snáší vejce?

Ještě bych měl takovou otázečku, která by se mi mohla hodit.
V jaky poloze klade vejce?Jen by mě zajímalo, jestli to budu dobře poznat, třeba jestli bude mít nadzvedlej ocas, jako třeba u vylučování.A nebo jestli jen bude v klubku a kládst přímo pod sebe??
Dík za odpověd na trochu trapnou otázku:)