Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguánek - zadržená snůška?

Mám párek leguánků Leiocephalus schreibersii od podzimu. Páření jsem sice nepozorovala, ale během dvou týdnů narostlo samičce pořádné břicho. Minulý týden zvýšenou měrou hrabala v substrátu, ale nic nenakladla. Dala jsem i kladiště z květináče s vlhkou směsí písku a rašeliny a nic. Bříško má na omak měkké. Tak nevím. Jde o zadrženou snůšku, nebo by mohla mít ucpaná střeva?

Co máš pod leguánkama?Již několikrát se tady řešilo , že špatný podklad může způsobit zauzlování střev(nafukování , zvíře umírá v bolestech)i kdyby byla těhotná , nemusí mláďata vyklást hned , bude hledat nejlepší místo pro budoucí prcky...Nejsem žádný specialista na leguány , a proto bych byl rád kdyby mne někdo doplnil....=)

Jako podklad je jemný pouštní písek s příměsí zeminy. Tito leguánci se na noc a v případě nebezpečí zahrabávají do substrátu. Mám pocit, že kdyby byla střeva neprůchodná, tak bude mít tvrdé břicho - jestli se mýlím tak mě opravte.
Spíš mě znepokojuje, že přestala hledat místo na kladení. Hledala ho dva dny a od té doby už ne.

Já u ještěrek používám plastové kabičky naplněné vlhkou rašelinou a navrch je položený mech.Ve víčku je vystřižený otvor.Tím tam samička vleze a vejce v klidu o samotě vyklade.Květináč zřejmě nebude to co se samičce líbí.Jestli hodně hrabe tak hledá vhodné místo na snůžku.:-)

Paráda - jinak s tím pravděpodobně neoplodněným - to se pozná většinou dost rychle, vajíčka nerostou, začnou se propadat apod. Jestli je pěkný bílý a pevný, není důvod to nezkusit...často z těch na první pohled "na odpis" vyleze pěkný mládě;-)