Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natrix natrix v hasičské nádrži...

Ahojte, u nás na vesnici máme haičskou nádrž (cca 20m x 5m, vybetonovaná, hloubka vody cca půl metru, výška ''mantinelů'' cca 70 cm) a v ní jsou každý rok mraky žab, které se tam rozmnožují.Včera večer jsem se tam šel podívat a zahlédl jsem tam Užovku obojkovou.Tak se jdu podívat dnes ráno, .Je dlouhá asi 80 cm a konec ocásku(asi tak 5cm) za ní jen tak plandá ''na vlásku''.Pozoroval jsem jí asi 10 minut jak se snaží dostat ven, ale nešlo jí to.Jinak těch žab si vůbec nevšímá.
Teď můj dotaz...Mám jí pomoct ven, nebo to nechat na ní?Klidně bych tam pro ní šáhnul, ale nedosáhnu tam, a spadnout do toho humusu se mi fakt moc nechce.Napadlo mě, že bych tam opřel nějaké prkno a udělal na něm zarážky, aby si po něm mohla vylézt.Co myslíte Vy?
Děkuju Vám za odpovědi:-)

nemáte u vás ve vesnici hrábě? Normálně jí podeber nima a hotovo... Ale upřímně řečeno, spíš bych zkusil zajistit něco na trvalo, něco jako plovoucí mini molo, ani hasičům by to nemělo vadit, aspoň tam nebudou mít toliko utopených zvířat...
Jinak pokud je tam jen 1/2m vody, tak tam můžeš odhadem "hupnout" v gumovkách

Edit: /SNBák: dobrý :-), začal jsem psát v půl a dopsal to až po tobě... hezké :-D/

u nás na vsi žádné hrábě nemáme:-D,uplně v pohodě bych vyndal akorát ten blbej telefon a šel po ní.Jinak ten ostrúvek je dobrý,akorát to chce tak 100 polystyren a porádně to přikotvit stačí ouvazky přes celou desku a dolů dva šutry a bude pohoda nemusí to ani plavat stačí tomu dát pevné místo,hlavně aby se na nějaký de...nedostal a do nádrže bych švíknul kus větve,aby si mohla vylézt