Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barva vajec kobercovky

Zdravím.Od středy mám vejce od kobercovky, kvůli nevhodné vlhkosti jsem samici vejce odebral a vložil do inkubátoru.ALe nějak se mi nezdá barva, už ze začátku byly trochu nažloutlý, hned vedle mám i vejce užovky č. a ty vypadají jinak.Tedkom po těch třech dnech v inkubátoru zažloutly ještě mnohem víc, jen bych se chtěl zeptat někoho, kdo chová tento druh krajty, jastli i vaše vejce měly zbarvení do žluta???
Děkuji za odpověd;-)

Zkus sem dát fotku. Nažloutlá vejce jsou většinou neoplozená (slugs), ale také někdy jsou oplozená vejce málo zavápněná a z nich se někdy podaří odchovat mláďata. Záleží na tvaru a velikosti. Zdravá vejce jsou slonovinově bílá, pravidelného tvaru. U kobercovek se často vyskytují vejce nepravidelného tvaru, já jim říkám "zvonečky" i když připomínají spíše tvarem kapku. Opět to souvisí s nedostatečným zavápněním, špička je většinou zažloutlá, z nich se většinou mláďata vylíhnou.

Právě z to jsem si říkal, že by mohli byt neoplozená.ALe tak je pravda, že některý jsou nepravidelnýho tvaru no a některý je víc nažloutlí a některý mín.Kdyžtak nafotím a dám to sem.
Zavápněním??A to můžu ovlivnit nějak?
A když so vejce neoplozená, tak jaký jsou k tomu důvody, kromě věku??

ovlivnit to můžeš jen lepší výživou samice v době gravidity... Na tvary moc nekoukat.

no v době gravidity už může být pozdě, některé samice přestanou žrát velmi brzy, proto je důležité připouštět pouze samice ve špičkové kondici

podle tvaru jde trochu odhadnout kvalitu vejce, a to umožňuje např. oddělit ty vejce, u kterých jsou pochybnosti, a inkuboavat je v jiné dóze apod.

mě samice kobercovky přestává žrát cca 1-2 měsíce před kladenim, ono

připouštět pouze samice ve špičkové kondici

je hezký, ale špatně rozpoznatelný, prostě to chce kvalitně krmit a hotovo... :-)

a to umožňuje např. oddělit ty vejce, u kterých jsou pochybnosti,

mě se nikdy moc neosvědčilo vejce od sebe "trhat", naprosto nestandardní vejce raději likviduju hned stejně jako neoplozený - když drží tak odsátí a odříznutí, taková ta upravená inkubace "aby to za každou cenu vylíhlo" se mi nelíbí, v přírodě by to vejce taktéž nepřežilo a kvalitní vejce se jen tak nezkazí...

Fotku jsem nedám, protože nějak mám rozbitou přípojku do komplu, snad se to brzy podá.
JInak prostě byly tak některý o něco žlutší a něktarý jen na špačce no a to třeba jen nepatrně ale tedkoum jakože tak nějak zežloutly všechny a v podstatě od shora až dolů.Tak jestli jsou neoplozená, tak žloutnou takhle postupně, nebo už jsou přímo hned nějak žlutý?
A neoplozený vejce se liší do oplozených třeba i velikostí??