Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Už pátá snůška v prvním roce

Vlastním párek crotaphytus collaris.
Chovám je od 7.5.2008, kdy byly 14 dní po vylíhnutí.
První snůšku samička měla 29.11.2008 a od té doby v podstatě každý měsíc jednu.
Ve čtvrtek jsem do inkubátoru dával pátou snůšku.
Je běžné, když je tolik snůšek a ještě v prvním roce :?: Dost mě to překvapilo.
V literatuře píší, že tento druh se páří dost obtížně a když se zadaří, tak má tři snůšky do roka a to jen když proběhne zimování.
Zimovat jsem je vůbec nedával, kvůli tomu, že samice byla pořád gravidní.
Bojím se, aby se samička "nestrhla". Samec je dost aktivní a dost často se snaží o spáření. Pořídil jsem proto další samičku aby si libido rozdělil na obě. Ta musí ale ještě o nějaký centimetr vyrůst, aby nebyla ustrkovaná.
Je nějaký způsob, aby samec do doby,než přidám druhou samici, nebyl tak aktivní :?:
Nechci je ale rozdělovat.

Jestery teda nechovam, ale o tento druh jsem se mel moznost nejaky cas chovat, ale takove problemy jsem nemel. Ovsem k veci myslim ze Ti nic jineho nez samce oddelit nezbyde... Jeste jsem se chtel zeptat na kvalitu predchozich snuzek ale to jen z me zvedavosti...

Při první snůšce měla 6 vajec.Měl jsem ale nekvalitní (provizorní) inkubátor, takže vevyšla. V druhé měla 4 vejce, vylíhly se tři. Třetí 8 vajec, vylíhly se dvě. Čtvrtá 6 vajec.Byla ale špatná, úplně tvrdá a svraštělá vajíčka. Nyní mám v inkubátoru 6 vajíček a zatím vypadají dobře. Uvidí se caa za 45 dní.