Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát - Dekorační kůra

Někde se to už částečně rozebíralo, např.KHor psal o vlhkosti apod. ale já bych chtěl vědět jestli používáte jenom substrát do terárek jen od specializovaných firem (Exoterra apod.) nebo svůj z přírody, anebo se dá použít i třeba nějaká rašelina, či dekorační kůra z Hornbachu, nebo nějakýho zahradnictví? Nevím jestli to není nějak chemicky ošetřený a želvám by to ublížilo.

Víte ono se dá použít ledasco, co splňuje cca sedm základních bodů.
1/ chemicky inertní
2/ chemicky neošetřeno
3/ nesnadno plesnivějící
4/ dobře držící vlhko
5/ neprašné
6/ pokud možno přirozené a snadno manipulovatelné
7/ nedráždící a nijak neovlivňující oči, pokožku a trávicí trakt

Spoléhat na to, že kůra z Hornbachu takové podmínky splňuje a není třeba ošetřena nějakým přípravkem např. proti plevelům je alespoň z mého pohledu riziko. Specielní substráty od specializovaných firem nejsou nic jiného než hezky promíchaná směs běžně dostupných ingrediencí, opatřená nápisem specielní. Pokud splňují výše uvedené podmínky, tak nic proti tomu, každý chce vydělat.