Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na štíra

Zdravím, jelikož mam dost pomlaý internet a proto jsem velice omezený ve vyhledávaní starých vláken, chtěl bych vas poprosit zda by mě někdo nezasvětil do chovu tohoto mazlíčka. Našel jsem pouze vlákna kde se řeší již nějaký konkrétní problém a jak říkám v hlubším hledání jsem omezen. Zajímalo by mě předevšim jaky druh je vhodný na začátek, učinnost jejich jedu, krmení, věk, velikost, velikost terária, vybavenost teraria a teploty a také manipulace se štíry. Pokud se tu tohle již někdy řešilo tak se omlouvám za zakládání nového vlákna a prosím o odkaz na konkrétní vlákno. Děkuji

Zajímavé, nejspíše bych si vybral Pandinus iperator. Něco jsem si již přečetl. Zhlédnuté fotky jsou skoro všechny foceny, kde štír byl na ruce. Ale jak se s nimi bezpečně manipuluje? To vždy před vzitím do ruky předchází menši boj? nebo si na ruku taky časem zvykne? Jak by se měl uchopit při vyndávání s terária? Děkuji

cavko,ja som skorpiky vzdy chytal za ocas myslim ze je to jediny sposob ako sa da chytit ale mozno sa mylim...ja som zacinal z ophistocanthus rugiceps (neviem ci som to dobre napsal je to us neaky ten rok)bol to bezproblemovy druh ja som to kupoval ako parik a nakonec stoho boli dve naparene samice:) imperator je myslim dobra volba...ale zalezi co sa komu paci...kazdy doporucuje imperatora ale nie kazdemu vihovuje jeho vkusu! nech sa ti dari!