Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pampelišky :-)

Caute,
Nevim, do jake kategorie nasmerovat muj dotaz, tak me kdyztak presunte:-)
Vsiml jsem si, ze uz kvetou pampelisky, takze bych chtel svemu legosovi udelat radost a nejake mu prinest. Samozrejme se mi nechce (a nemuzu) kazdej den chodit pro cerstve (a bezolovnate), tak jsem uvazoval, ze bych natrhal rovnou tasku pampelisek. A ted bych potreboval poradit, jak je uchovat. Vim, ze cerstve jsou nejlepsi, ale slysel jsem, ze nekteri je susi, dokonce mrazi.
Mate nejake zkusenosti?

Několik dní vydrží v dobrém stavu v lednici. Dávám je do plastové dózy, načechrám a navlhčím rozprašovačem. S uchováním v zimě nemám zkušenosti, želvy mi spí. Ale asi by šly dobře sušit nebo uchovat celé rostlivy v truhlících ve světlém sklepě.

jde o to, jestli ti jde o pampelišku jako květ nebo list... květ neusušíš, neb se ti z něj stane chmíří :-) a pokud jde i list, tak pochybuju, že donutíš lega žrát seno... mrazák by měl uchovat obojí, ale rvát do mrazáku pampelišky mě přijde trochu ujetý :-D, když chceš v zimě čerstvý přírodní listy, zajdi na ostružiník, nebo si pořiď domu několik ibišků :-)

jde mi damozrejme o celou pampelisku i se stonkem...krome korenu :-D Jde o to, ze bydlim vicemene na sidlisti a tady urcite nic trhat nechci. Mam moznost zajit na louku tak 1-2x tydne, takze nevim, jek je uchovat, aby to hned nezvadlo...ale asi to budu resit tak, ze to proste hodim do lednicky a tam by to melo chvili vydrzet :)

četla jsem v knize encyklopedie teraristiky odEguéna Brunise, že zvířatům se nesmí dávat stonky pampelišek

Možná kvůli tomu mlíčí co je vevnitř těch stonků, ale samotnýho by mě to zajímalo. Nicméně jsem ještě neviděl legoše dobrovolně sežrat stonek pampelišky a když se mi stane, že jich pár přihodím do krmení, tak zůstanou nesežraný.

Heh....tak jsem prines pytel pampelisek, dal je do vany s vodou, abych je "odbordeloval" a vylezlo z nich snad milion takovych malych cernych broucku :-D Mam trosku strach to hodit do lednice....nejsem sice vybiravy, ale asi nechci mit ty brouky v salamu :-D
Zatim to mam na balkone, uvazuju, ze to tam necha pres noc, ale nechci z nich mit seno :)