Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Albino boa , genetika

Zdravim , mam moznost ziskat samicu boa constrictor od dvoch 100% heteroalbinov alebo od dvoch cistych albinov. Co je lepsie ? Aky je medzi tym rozdiel ? Ak vobec je nejaky... Myslim na parenie sa takych zvierat dalej , kvalitu kresby , vyfarbenie , velkost atd. Vdaka

Osobně bych šel raději do albína po dvou heterácích, má blíže k čisté formě a tím by měl být "zdravější", ale je to polemika a v rámci chovu na bravu je to jedno...
Ber to jako čistě můj příliš neopodstatněný názor, ale prostě to tak cítím...
Zjednodušeně řečeno přijde mi lepší mít mutanta od dvou "normálních" zvířat než mutanta od mutantů, ale oni i ty "přírodní" už jsou inbreeding-em tak zdevastovaný, že k čistýmu hroznýši mají dost daleko...
Ale jak jsem psal v rámci předávání albino genu je jedno co bude v tomto případě za rodiče.

Tak pokud spáříš albino x albino tak celý vrh budou jen albíni,pokud 100%het. x 100%het. tak by z toho měly být 25%albino,25%normal,50%het. albino ,ale jelikož nebudeš vědět který z heteráčů nese gen albino tak by se měli označovat za 66% het. albino (pokud se tedy nepletu) ...Co se týká ještě toho množení albínů mezi sebou,tak nevím zda je to nejvhodnější kombinace ...Co jsem slyšel od chovatelů co se tímhle zabívají,tak je tu větší riziko že mládata od těchto hadů by mohla mít větší % gen. vad než když spáříš albína s něčím jiným ...Je to tím,že co byli doveženi první albíni do Evropy,tak je mezi sebou křížili atd.,tím pádem jsou to teoreticky vzdálení příbuzní,čímž je zas větší riziko těch vad ...Doufám že jsem to moc neskomolil ...:-)