Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BC albino , nesvleknute oko ?

Zdravim , koupil sem si bc albino a prisel sem nato ze jedno oko ma svetlejsi jako druhe ... Pravdepodobne je to nesvlecene oko. na tom svetlejsim je vidno jakoby cast oka byla nesvleknuta. To oko je tak trochu jako popraskane , a nerovne. Nevite co s tim treba udelat ? Mam cekat na dalsi svlekani nebo neco podniknout ? Dik

Mal sem ji v boxu s rucnikama , kapnul sem ji na oko rastlinnej olej , ale nechtelo to jit dolu. Ta svlecka ma 2 vrstvy? Jedna se odlupovala druha zustala tam , a nechctelo to jit dolu. Kdyz sem to chtel unahlit , tak se cukala a chtela ujit. ono to musi byt nesvlecene , protoze to zdrave oko je pekne ale to druhe je jakoby potahnute clonou. Oko je funkcne , reaguje na svetlo , hybe se tak nevim co ted. Nechctel bych ho nejak poskodit.

Mam s ni jet k veterinarovi nebo cekat na dalsi zvlecku , nebo jeste raz skusit sundavat ? Diki

Čtu dobře? Jeden používá krém na ruce, druhý olej na vaření... vy máte teda odvahu... Já radši zůstanu u prověřených plast. bednách a ručnících :-D Já jen tolik - dej si vážně pozor, ať ji sundaváš opravu špatně vlečenou blánu a ne rohovku nebo něco. Když jsem to dělal já poprvé, tak jsme z toho byl hodně mimo. Nech ji opravu v těch ručnících; na ty oši vem nějakou jemnou houbičku a jemně přes to oko přejížděn, musí to něco udělat. Já to takhle párkrát přejel, pak uviděl kousek odchlíplej - vzal pinzetu a opatrně sundal, když to nešlo, tak jsme ji ještě postříkal rozprašovačem a šlo to dolo.Hlavně jemně, netahat. Hodně štěstí

vážně pozor, ať ji sundaváš opravu špatně vlečenou blánu a ne rohovku nebo něco

sundat rohovku by se mu urcite nepodarilo ani pri sebevetsi snaze. Casto vsak lide delaji tu chybu, ze sundavaji vic nez je treba a spolu s nesvlecenou kuzi vezmou i samotne spektakulum (supinu kryjci oko). A to je pak mnohem horsi prusvih...takze pro zadavatele - opatrne s tou "druhou vrstvou"...

Ano ale kdyz i pod tou druhou vrstvou je to oko stale jako kdyby koukal cez dalsi vrstvu. Neni to pod tou vrstvou jeste take jak to druhe oko v pohode.

Ale uz sem se objednal k vet. zitra takze uvidime co na to povi , snad pomuze.

Tak ci tak privitam dalsi napady, a rady. DIki