Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrozená vada u regiusky

Zdarvím,

bratr si nedávno pořídil krajtu královskou a všiml si, že má ze spodní strany těla divné znaky.Tím myslím, že zbarvení v jedné části není bílé, ale šupiny jsou jakoby našedlé - nechce mu ani žrát. Už se mu i svlékla, ale je to tam pořád. Může mít takovou nějakou vrozenou vadu, nebo nemůže to být plíseň?
Jinak chování je normální v noci aktivní s častějšími útěky :o), 65 cm, samec, 210 g - je tahle váha ok? Doufám, že tady není takovýto podobný dotaz - já nic nenašla

Dík za odpověď Nikka

žrát nechce, protože krajty v tomto období nežerou a hlavně většina hadů po transportu a umístění do nového teraria odmítají potravu ze stresu. nechte jí v klidu. netahejte jí. Jinak váha je ok. Nikdo ti nepoví, kolik přesně má had vážit a měřit. to nejde.
A co se týče těch šupin bych to neviděl nijak černě. ale rozhodně nejlepší bude, dát sem foto ať víme, oč jde. ;-)

Už ji má právě skoro měsíc..my jsme si je pořizovali navzájem :-D ta moje už má za sebou 3x krmení - no a jeho mu nežere vůbec...foto přiložím odpolko...díky moc článek jsem četla před tím, než jsem si krajtu pořídila - jak se sluší a patří :-D takže prostě hlídat váhu a pokud neklesne ok jinak asi krmení násilím někde u někoho kdo s tím má už zkušenosti..

díky

"Skoro měsíc" není zase až tak moc. násilné krmení je jen taková "poslední možnost". Jen tu krajťuli ještě chvilku nechte hladovět, když sama chce a jednou týdně zkuste předhodit nějakou menší kořist. však ona si brzy vezme ;-)

Ta krajta je prosím jak stará? Pořídila jsem si také regiusku, má také 210 g a cca 70 cm, ale je PREJ 1,5 roků stará. Minulý majitel jí kupoval z importu...ale stejně, není to na 1,5 roku nějak málo???:-/:-/:-/

Zdravim,
regiusky jsou i diky svemu sezonnimu prijmu potravy pomerne pomale rostouci hadi.
70cm na 1,5 roku veku mi skutecne zas tak malo neprijde. Uvedom si, ze dorustaji 150 cm, zridkakdy o neco vice a dospelosti by meli dosahovat pri spravnem krmeni priblizne ve ctyrech letech..Takze, rekl bych, ze je priblizne v pulce, coz odpovida:)
Chovu zdar:)

mel sem uplne stejny problem s moji reginou kdyz sem ji poridil, prvni mesic a pul nezrala.prvni mys si vzala v noci:-x:-/ druhou taky nak tak podobne a 3 uz v pohode...tak ji nechte v klidu a ona si vezma az bude chtit.jenom jak je kdyztak stara ? moje je stara zhruba 10 mesicu a vaha je kolem 260g vazil sem ji asi tak pred 2 mesicema takze nwm jak je na tom ted.a dlouha je tak zrhuba 65cm.jo kdyz uz sem u toho nemate nekdo dobrej zpusob na mereni :-D me to vubec nejde:-[

Osvědčený provázek, nebo krejčovský metr. :-)
Jinak k té délce regiusek. 150cm jsem na vlastní oko ještě neviděl. Moje největší má něco málo přes 130cm. Těch 70cm je na rok a půl řekl bych normal.