Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - příjem mrtvé potravy

zdravím, chtěl bych se zeptat jestli regiusky přijímají i mražené myši nebo musí být nutně živé? a ještě by mě zajímalo jak je to s jejich aktivitou (všude se píše že je aktivní v noci) znamená to že je přes den někde schovaná a nevyhřívá se pod žárovkou a k vytápění terárka stačí místo žárovky topný kabel nebo folie? děkuji za odpovědi
Změna předmětu, původně: python regius (halapremek)

Osobně jsem u některých druhů hadů (u Morelia viridis a Python regius) začal používat kombinaci topná deska zapojená přes termostat + žárovka pro lokální dohřev. Regiusky mi s mraženou potravou dělají ofuky, narozdíl od ostatních druhů. Každopádně je na mraženou chci také naučit. Když to funguje amíkům v rackách, proč by to nemělo fungovat i v Čechách. :-) Nicméně jak jsem psal, zatím mi zrovna jediné regiusky dělají v tomhle směru ofuky. Aktivní je večer, tzn. že přes den je většinou někde zalezlá (úkryt apod.), nebo se vyhřívá. Po setmění začíná šmejdit. S tím poleháváním ve vodě, jak zde padlo - u regiusek bych asi hledal problém, kdyby se mi nějaká položila do vody. Z mých nemálo kusů se mi ještě nestalo, aby se nějaká do misky naložila. Ani vyšší teploty je k tomu nedonutily. S vodou nejsou kamarádi.