Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím o pomoc s určením dravce

Zdravím...
Já vím, moc se omlouvám, nejde o terahádanku ani vlastně o teraristiku jako takovou. Ale už jsem zde zachytil několiv vláken ohledně chovu sov a vůbec dravých ptáků... Začínám teď trochu s focením. A chtěl bych poprosit o radu s jedním z mých prvních úlovků.
Prosím o nemalou shovívavost s kvalitou fotky, opravdu začínám:-[.
A protože mi nejdou vkládat obrázky, doufám, že postačí odkaz na můj web. Druhá prosba. Můj web má jen několik týdnů a teprve zjišťuju, co vše dokáže. Proto prosím ohled při kritice.
Přímo k fotce a tedy i dravci. Na webu jde o první foto - letící dravec. Můj odhad je, že by to mohl být nějaký moták. Jestli ale pochop, pilich nebo jiní. Nevím, možná to může být i nějaký z luňáků. Prostředí, ve kterém jsem ho "ulovil" : Okolí kolem jezera, plno rákosí... Rozpětí... na to odhad nemám,ale přirovnal bych ho asi ke káněti...
Jestli se zde najde odborník, nebo kdokoliv, kdo mě ujistí, co je to za druh ptáka, nebo že to z té fotky určit nejde, budu velmi vděčný. Děkuji mnohokrát a přeji hezký večer, noc, týden... Ahoooj:-D

index.php

Zdravím tě!
To je rychlost aspoň!
Za prvé teda moc děkuju.
Kde je to focený ti prozradím, když mi... Ne, jsem zvědavej. Co tě ujistilo, že jde o C.aeruginosus a ještě k tomu, že jde o samce?? Ja se teda jen díval do knížek a na net. Nic mě neujistilo. Je to asi hlavně zkušenost, že?
Tak teda, doufám, že nemáš nějaké postranní úmysly a já ho budu moci nadále pozorovat a fotit:-D. Jsem z Olomouce a fotky jsem pořídil v rezervaci u blízké vesnice Chomoutov. Jde o Rezervaci Chomutovská jezera. Krom teda Circus aeruginosus, o kterém se nikde nepíše, takže je jeho výskyt spíše náhodný jde o zimoviště třeba Pandion haliaetus a teď na jaře zde hnízní solidní hejno Phalacrocorax carbo. Racky moc nepočítám:D.
Měj se! A buď hodnej a nech mi ho tam:D.

Já tebe taky ! :))
Poradnu mám puštěnou skoro pořád, když se objeví něco s čím můžu pomoct tak konám :-D. Nemáš zač...
Pozná se to jednoduše, ještě když na fotce je přece jen něco vidět. Podle kresby. Když projedeš net tak určitě něco musíš najít! Nebo stačí vzít nějakej atlas dravců a tam to taky bude...
Neboj, nechám ti ho tam :-D.

Díky za tip, přešti si SS. ;-)

Co je SS??
Už jsem se chystal spát,ale tys mi rozšířil zorničky!:D
No, já právě se o ptáky trochu zajímám, teda začínám a nebyl jsem si jistej. Ale když jsem teď chvilku koukal, třeba na BioLibu, je mi to asi jasný... Rozdíl mezi samcem a samicí je zřejmý...
Ještě jednou díky moc!
Odkud jsi? Přijedeš se podívat?
Jo, už vím co je SS. Proč SS?:-D