Jak se zbavit chloru z vody?
Dobrý den chtěl by jsme se zeptat jak by jsem se zbavil chloru z vody, ale aby potom mohli tu vodu pít grandisky.
Děkuji Franna
Dobrý den chtěl by jsme se zeptat jak by jsem se zbavil chloru z vody, ale aby potom mohli tu vodu pít grandisky.
Děkuji Franna
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
nachat odstát, toť vše.
Nebo převařit
To jo ale já když to nastříkám felzumkám do terrárka tak pak tam ty kapky zsschnou - ten chlor, jak se toho můžu zbavit nebo nějaká prevence aby mi to nedělalo ty kapičky nevíte nikdo?
to neni chlor. To je vodni kamen...
To ale není chlor nýbrž vodní kámen a to je jak známo prevít. Postup jak jej odstranit je zde již uveden.
Tak tak je to vodní kámen (CaCO3 – uhličitan vápenatý + příměsi, Mg,...) ros převařenou vodou a mělo by to být OK. Jinak ze skla ho dostaneš třeba octem (CaCO3 je rozpustný v kyselinách). Btw. chlor je nazelenalý vysoce toxický reaktivní plyn.. ten se těžko vysráží.
Lepší je rosit převařenou vodou, přefiltrovanou přez kávový papírový filtr, budeš se divit kolik varem vysrážených minerálních latek se na něm zachytí. Voda se tak hodně změkčí, ale všechen vodní kámen tím stejně neodstraníš a to sklo budeš muset stejně někdy umít. A tímto postupem se chlóru zbavíš spolehlivě taky.
A chci se kde by jsme koupil ten kávový papírový filtr?
Mají to v každým Tescu apod. jsou to filtry na překapávanou kávu, stojí to pár korun a je jich tam hodně.
Jasně tak to děkuju moc
Rosit destilkou
Destilovaná Voda-Ačkoliv se jedná o chemicky čistou látku, destilovaná voda není vhodná dlouhodobě k pití. Destilovaná voda je lidskému zdraví nebezpečná tím, že neobsahuje (na rozdíl od běžné pitné vody) žádné minerály. To může významně narušit metabolismus, rozvrácením rovnováhy iontů v organismu. Některé starší práce uvádějí i přímou hrozbu zánětů zažívacího traktu, ale jejich výsledky byly později zpochybněny.(zkopírováno z Wikipedie)
Tam jde o to, že, jak píšeš, neobsahuje žádné minerální látky a tím pádem, když se dostane do prostředí, kde ty minerální látky jsou (na př. trávící trakt) tak si je prostě z toho prostředí vytáhne. Takže člověk (organismus) zemře na nedostatek minerálů. Jsou známy případy, kdy se člověku nedostatkem minerálů "rozpadl" žaludek, prostě ho němělo co držet pohromadě a obsah vytekl ven... Ale když by destilkou rosil – né přímo živočicha – tak nebude problém, protože si voda získá ony minerály ze substrátu apod.
Ps: omlouvám se za případné chyby a překlepy. Píši narychlo a spěchám, takže to nekontroluju.
Poznam chlapika co pije destilku uz niekolko rokov a neni mu nic a je uplne zdravy, a este sa nerozpadol :) telo si to co mu chyba vezme zo stravy a zas vo vodovodnej vode toho tolko prospesneho neni. neni nahodou i dazdova voda destilovana? samozrejme za predpokladu, ze neprsi v Kladne.
samotný chlor sa vo vode drží len pokial je voda pod tlakom v potrubí,po vypustená z potrubia chor,ktorý sa používa na dezinfekciu pitnej vody okamžite vyprcháva,takže je to zbytočné nejako prevárať kvôli chloru,vo vode zostávajú len pevné zlúčeniny vápniku,horčíku,kovové zlúčeniny,vznikajúce "hrdzavením" potrubia,kadial voda prechádza....Destilovaná voda ,hlavne technická,môže byť velmi nebezpečná,pokial by sa používala na pitie,a to nielen pre terarijné živočíchy,ale aj pre človeka,kvôli lahšej výrobe destilky sa používajú medené a olovené trubky a izolačné bloky/velmi dobre vedú a kumulujú teplo-šetria energiu pri výrobe/,takže v technickej destilke je velmi vysoký obsah olovnatých a hlavne medených zlúčenín,čo je pre studenokrvné živočíchy velmi prudký jed a ani človeku to príliš ku zdraviu nepridá,laboratorna destilka p.a je pomerne drahá a robí sa v sklenených zariadeniach.Dalšie nepríjemné vlastnosti destilky ohladne pôsobnia na organizmus už tu boli menované predošlými prispievatelmi.Tie zaschnuté vápenaté škvrny z bežnej vody sa dajú umyť roztokom kyseliny citronovej alebo octovou vodou a to nepredstavuje pakticky žiadne zdravotné ani toxické riziko pre chovancov v terárku,pokial sa to prevedie s rozumom a nebude sa prskať ocot priamo na živočíchov alebo preventíve pridávať do ich zdroja pitnej vody v teráriu .
Mám taky jednu otázečku k těm kapičkám . Umýval sem motorku a nestíhal jsem v tom vedru utírat kapičky vody , takže ted nemám černej lak , ale hnusnej tečkovanej . Lak je to šitskej takže se bojím jestli mě to ocet nerozpustí :D
na karoserii ocet fakt nepoužívej, ten dokáže poškodit i jinak celkem kvalitní lak. Vem to normálně těma ubrouskama, co na to prodávají na benzínkách, jde to tím docela dobře dolů