Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem larvy much v zakrslém králíkovi

Dobrý den.
Králíkovi na zadní straně zad opadala srst a muchy mu tam nakladly vajíčka. A z toho se vylíhly larvy a není možné je z toho dostat. Lezou mu dál do srsti a čím dál víc srsti odpadává a sem tam se ztratila i kůže a má to celý mokvavý.náky velky červy asi 1cm jsem mu sundal a velky chuchvalce vajiček sem mu aji s chlupama ustřihnul ale náky larvy tam furt zustaly. poraďte prosím nějakou mastičku nebo jak ho vyléčit a zbavit se larev a vajíček. Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý Večer. Chtěla bych se s Vámi podělit o zážitek s larvami much co rozežírají králíčky. Pár dní…
andrea02 06.08.2016 01:56
andrea02
Mila Andreo, moc dekuji za prispevek. Dnes se nam stala uplne stejna vec. Kralicka jsme nechaly uspa… nový
Mia9 09.05.2018 22:18
Mia9
je to pravda, zažil jsem to také, králík nakonec zemřel poslední
havmart 06.08.2020 19:15
havmart

Dobrý Večer.
Chtěla bych se s Vámi podělit o zážitek s larvami much co rozežírají králíčky.
Pár dní zpátky mi larvy napadly králíčka Nelinku. Všimla jsem si toho, když jsem jí chtěla jít vykoupat. Měla rozežraný zadeček a všude měla červy. Když jsem to uviděla zamotala se mi hlava a udělalo blbě. Hned jsme jely s Nelinkou na veterinu. Kdybych Nelinku nešla vykoupat, tak mohla být druhý den už mrtvá...
Na veterině jí asi hodinu vyndavali červy a larvy a díru jí čistili. Sestřička nám řekla, že si není jistá jestli jí to vůbec budou schopni vyčistit.
Když jí díru trochu vyčistili, tak nám řekli, že jí budeme muset pořád kontrolovat, jestli se jí neobjevují další červy. Objevovali, ale ne zas až tak moc. Druhý den jsme šly zase s Nelinkou na veterinu a zase jí to čistili a dezinfikovali. Dostala antibiotika, spousty injekcí a kašičku jelikož moc nejedla. Ten den už to vypadalo že to snad bude lepší. Nelinka byla o něco čilejší než minulý den a objednali nás zase na druhý den na kontrolu. Stále jsme jí prohledávaly a hlídaly zda nemá další červy. Furt jsme jich pár našly.
Třetí den už vypadala docela v pořádku. Konečně začala i kakat, jíst a pít. Když jsme jí večer čistily, objevily jsme jí další díru. Tak jsme se to pokusily také vyčistit. Asi půl hodiny jsme jí vyndavaly zase červy. Když jsme jí to jakž takž vyčistily, daly jsme jí zpátky do klece. Furt plakala. Na veterinu jsme byly objednány až po dvou dnech, protože to vypadalo docela dobře. Ale byla to chyba. Nelinka nám ve čtvrtek 5.8.2016 ve 13:05 zemřela. Jsou dvě varianty proč mohla zemřít a to buď otrava krve, nebo jí to už nezvládlo srdíčko. Takže, jestli vám mám nějak aspoň trochu poradit, tak být vámi, nechala bych králíčka uspat. Bude to pro něj asi nejlepší aby se netrápil další hrozné dny. Nevím jestli se to dá vyléčit ale asi ne. Larvy se líhnou neskutečnou rychlostí a to během 4 hodin. A myslím si, že nejdou jen po mrtvé tkáni. Ale když jí rozežrali i na jiném místě tak už asi jiná možnost není. Původně jsem přemýšlela, jestli by hned pro ní nebylo lepší jí nechat uspat, ale pak jsem si řekla že to s ní chci zkusit a vydržet. Vydržela to pouhé 4 dny. Hrozně mi je to líto a mrzí mě to. Mouchy a červy jsou s prominutím svině a my s tím bohužel nemůžeme nic dělat. Každý den kontrolujte své mazlíčky zda nemají řidší hovínka nebo namokvanou srst. Hlavně na ně dávejte pozor během horkých dnů a budu se modlit za všechny králíčky které něco takového postihne.
Doufám že jsem alespoň někomu pomohla.
Buďte opatrní.

Mila Andreo,
moc dekuji za prispevek.
Dnes se nam stala uplne stejna vec. Kralicka jsme nechaly uspat.
Byl ochrnuty na zadni nozicky. Musely jsme mu to utrpeni ukoncit.
Dekuji. Prozily jsme s nim hezkych 7 let.
Je mi to moc lito a jsem strasne rada, ze jsem si mohla precist tvou zkusenost o kterou jsi se podelila.
Monika

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru