Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedno terko

Ahoj mám jedno terko s 3 měsíční samičkou, chtěl bych si k ní pořídit kamaráda. Problém-prostor. Lze chovat pohromadě pár třeba 2 roky než pohlavně dospějí? Chtěl bych si je od malička vychovat a pak je spářit. Mám tedy ještě více jak 2 roky čas než bych je připustil, ale bojím se že mi sameček bude zkoušet samičku pářit dříve než dospěje když budou spolu. Jak dlouho by mohli být spolu, nemělo by to negativní vliv na budoucí procento oplození, lepší starší samička než mladá puberťačka?

Jo našel jsem to tam, myslím že to psal Drobek. Hadi chovaný po celý život spolu nejeví zájem páření. Byl to sice jeden komentář, ale zrovna myslím že od velice zkušeného chovatele. Chci je mít max. do dvou let jejich života, pak bude prostor pro nový tera a půjdou od sebe a po roce třeba zkusit o páření. Chtěl jsem vědět procento úspěšnosti, abych se tu 3 roky nepiplal a pak nic.