Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem scvrklé vejce u želv nádherných

Mám od velikonoc ve vodním inkubátoru 5 vajec od trachemisky a asi po 8 dnech se 2 vejce začala scvrkávat - vypadají jako otlačená, myslela jsem, že mám příliš vlhký vermikulit, tak jsem snížila vlhkost, ale scvrkávání pokračovalo, celkem se scvrkla 4 vejce, to poslední je normální. Netuším, zda za to může převlhčení (teplotu mají 28 - 30), nebo je to tím, že jsou neoplodněná - nebo je naopak neoplodněné páté vejce? U želvy jde o první snůšku a vápníku měla ažaž.

(Když jsem před měsícem vylovila z vody 7 vajec od jiné samice, tak se žádné scvrkávání nekonalo, i když vejce byly ve vodě dost dlouho - samice je nakladla za kámen a já je našla jen náhodou.)

vejce jsou skutečně žlutá a propadlá, tj. jako by do nich někdo dloubl, tak asi budou neoplozená - vlhkosti ale mají dost. před tím, než jsem je dala do inkubátoru, byla dva dny ve vlhkém písku, kam mi je Bublina nakladla - tak že by to zavinilo toto?

ale je divné, že by z pěti vajec byly 4 neoplozené - samec se teda moc nevyznamenal:-(