Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak moc krmit?

Zdravim,
chtela bych se zeptat, jak moc krmit zelvy nadherne. Mam problem odhadnout, kolik jidla je jeste prijatelne a kolik je uz moc. Existuje pro dospele zelvy neco jako doporucena hmotnost potravy na hmotnost zelvy? Zelvy krmim asi 5x tydne, dostavaji hlavne file, kure, "potvory" pro rybicky (nitenky, patentky, garamus apod.) a granule. Zelene nejedi. Je to samec a samice a jsou dospeli. Puvodni majitel je krmil denne, ja se snazim zredukovat na od den.
Predem dekuji moc za rady.

Zdravím, dospelé korytnačky stačí krmiť 2-3x týždenne, 5x je určite veľa. Pri dvoch až troch kŕmeniach týždenne im dávaj do plna, najlepšie celé ryby, kuracie krky, želatínu pre korytnačky, všetkú možnú živú potravu primeranej veľkosti... Plus nejaké vodné rastliny a čínsku kapustu, aj keď je možné, že to nebudú spočiatku chcieť.

Kuracie krky sa dávajú posekané na drobno aj s kosťami. Jedine z nich orež mastné časti, lebo korytnačky nevedia tráviť tuky. Ako potrava to bude obsahovať všetko potrebné na vývoj panciera. Želatína pre korytnačky je zmes všetkého, čo chceš, aby žrali. Pomelieš tam mäso, ryby, zeleninu, vitamíny, minerály... a pridáš bravčovú želatínu, ktorou to bude držať dokopy. V podstate je to kompletná strava. Receptov na ňu je dosť veľa, záleží od teba, pre aký sa rozhodneš.