Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka asijská - potrava

Zdravím...máme doma cca 3 a půl letou užovku asijskou...vždycky žrala normálně myšky, malý potkany..posledních 10-12 týdnů myš jen zabije a nechá jí tam ležet...vždycky si o potravuj "řekla" - smejčila a civěla u skla, a to i ted, ale myš prostě nesežere...poradí někdo, co s ní??je to na ní už nezvykle dlouhou dobu...předem díky...

jo, přesně tak...cca 10-12 týdnů...

jinak pro všechny:
jako se fakt "omluvuji", že neovládám váš "expert-hadí názvosloví", ale jestli to třeba nejni tak trošku jedno, mě jde o to, že fakt nežere...tak jsem čekala, že někdo dá radu...když je to poradna, že...

Zrovna u těchto hadů je to dost dlouho. Jsou to popelnice, takže nějaký problém bude určitě. Bohužel já ti nemůžu poradit. Ještě jsem se s žádným problémem nesetkal, takže nemám tušení, v čem je problém. Může být nemocná, mít roztoče, poraněnou tlamu - popř "krk". Jelikož ti tady docela dlouho nebyl nikdo schopný poradit a já bohužel nemám ještě zkušenosti na to, abych ti řekl v čem je problém (můžu jen konstatovat, že se nejedná o "zdravotní" hladovku), proto ti doporučiji navštívit veterináře.

Jediné, co mi teď napadlo je, jestli ji nedáváš příliš malou potravu. Píšeš, že ji krmíš myškama a malýma potkanama a to je na tří a půl letou taeniurku docela malá záležitost. Já mám něco málo přes rok starou a dávám ji normálně už potkany. A je pravda - teď si vybavuju - že jsem přešel na potkany právě po odmítnutí myšky. Myšku zabila a nechala ji tak a nevšimla si jí a dál šmejdila po terárku a když nic dalšího nekáplo, tak šla k sobě. Druhý den dostala potkana a to bylo jiný kafe. A to je to proti dospělé taeniurce ještě žížalka, takže za sebe doporučuju zkusit podat pořádného potkana a jinak teda určitě k tomu veterináři. Ikdyž moc tomu nevěřím - ale zkusit to ještě můžeš (když půjdeš na veterinu o den pozdeji, tak uz se to nezblazni) - nevěřím tomu moc z důvodu, že je to dost dlouhá doba a ona musí mít pořádný hlad, takže je divné, že by si ještě vybírala potravuju. Vím, že jsme zrovna neporadil - vyhýbal jsem se tomu - když se k tomu nikdo nemá, tak aspon něco. Dej prosím vědět, jak ten pokus s potkanem dopadl - popř. co veterinář. Držím palce

Nic proti,ale napsat JAKÉHO hada doma máš by nebylo od věci. A nemusí to být "expert-hadí názvosloví":)).Ono by to nakonec mohlo dopadnout tak že se tu budou objevovat otázky typu,Hele ,mám doma jedno zvíře,a je jakýsi divný-co mám dělat?:-)Ale abych jen nekritizoval,tak zkus aspon napsat podmínky chovu,změny apod.Ale nepiš prosím,podmínky dobré,nic se nezměnilo-zase rýpám,že :-D

tak moc díky za radu..už jsem mysela, že se tu bude rozebírat, jak nevim název...bohužel jsem jí vyženila, přítel nebyl doma, když jsem sem psala a na netu jsem našla název tenhle..a právě proto, že nevím, tak jsem dala ještě foto..
jinak velkýho potkana už taky měla, je to cca 3 týdny a dopadnul stejně...mrtvej, ale nesežrán...ale když píšeš, že jsou to žravice, tak ta volba je najspíš jasná - půjdem na vete...určo písnu, co s ní bylo :)) dík

Zdravim,
pro priste Elaphe taeniurus friesi - cesky snad uzovka tenkoocasa. Naprosto bezne chovane zvire, diky tomu bordel v ceskem nazvoslovi - "latinsky" se trefis skoro vzdy.

Co se tyce potizi. Jak pise kolega vyse, jsou to popelnice, takze asi nekde bude problem. Me nezrali, kdyz meli chladneji, ael v tom tzo asi nebude. Zkuste ji dat neco mensiho - holata jsou mala, ale treba mysku. Pokud ji nebude chtit, tak ji zkuste zabit a dat trochu zkrvavenou, to vetsinou zabere - krev hadiky vzdycky trochu rozjede :) I mladata, co nehcteji bastit si takto berou radi. Nemusite hned k vetovy, chceto si hadici stejne trochu osahat, takze si ji vyndejte ven a poradne prohlidnete, zda na sobe neco nema a pod. Pokud neuvidite zadne cervene tecicky a pod., tak asi fakt radeji k vetovy - tohle je uz hodne dlouhá doba bez žrádla ...

VH