Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žádost o radu od zkušených

Zdravím všechny, chtěl bych se Vás zeptat, zda byste mi poradili do uplného začátku, jestli bych měl zvolit z dvou vybraných - užovka proužkovaná a korálovka sedlatá - první nebo druhou??
Předem moc děkuji...
Tomáš

osobne jsem mel v chovu sest druhu koralovek, dva druhy rybozravych uzovek a muzu rici, ze vsechno ma sve pro a proti. Thmanophisky jsou pomerne aktivni hadi, kteri smejdili aktivne i prez den, krmeni nedela zadne zvlastni problemy, rybky jdou krasne namrazit do zasoby a akvarium o 100 litrech ci podobne litrazi s dostatecnou zasobou guppek bude jiste krasnym doplnenim interieru kdyz na to dojde. Dulezite je u nich dotovat vit. skup B, neb trpi na jeho nedostatek pri krmeni mrazenyma rybama.
Co se tyce koralovek, se zranim az takovy problem neni, kazdopadne je to individualni a nasilne krmit koralovky je za trest, maji neuveritelne silne celisti a je to docela problem, zlate guttaty a jim podobni hadi. Cimz nechci strasit, da se koupit rozkrmeny prcek, v podstate z koralovek jsem za celou dobu sveho chovu nemusel ani jednou pristoupit k rucnimu nasilnemu krmeni, kdezto u guttat pravidelne u nekolika mladat z odchovu.Ale asi je to kus od kusu.)
Hodne stesti pri vyberu:)